Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Bu mağazadan 1 yılda 15 bin kişi bedava giyindi

Tarih: 19 Ocak, 2012
a a a
Bu mağazadan 1 yılda 15 bin kişi bedava giyindi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli vatandaşların giyim ihtiyaçlarını karşılamak üzere hayata geçirdiği Sevgi Mağazaları 2011 yılında da birçok ailenin yanında oldu. Pantolondan kabana, takım elbiseden ayakkabıya kadar birçok giyim eşyasının ücretsiz verildiği mağazalardan 2011 yılında 15 bin 314 kişi yararlandı.

129 BİN 229 PARÇA

Büyükşehir Belediyesi’nin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak olan vatandaşlara yönelik hizmetlerinden olan Sevgi Mağazaları 2011 yılında da üstüne düşen görevi yerine getirdi. Birçok ihtiyaç sahibi vatandaşın giyim ihtiyacını alışveriş yapar gibi karşıladığı Sevgi Mağazaları’ndan geçen sene 15 bin 314 kişi yararlandı. Aynı sene mağdur vatandaşlara 129 bin 229 adet giysi verilerek ihtiyaçları giderildi.

1 MİLYON 435 BİN TL DEĞERİNDE

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sevgi Mağazalarından yine 2011 yılında 5 bin 33 aile faydalandı. Mağdur ailelere 1 milyon 435 bin 770 Türk Lirası değerinde giysi yardımı yapıldı. Paranın değil sevginin geçtiği mağazalardan faydalanan aileler yeni giysiler giymenin sevincini yaşadı.

HİZMET AĞI GENİŞLEDİ

Sevgi Mağazaları’ndan ilki 3 Eylül 2005 tarihinde hizmete başlayan İzmit Şubesi ile çalışmalarına başladı. Ardından ise 2007 yılında açılan Gebze Sevgi Mağazası ile hizmet ağı genişletildi. Böylece daha fazla ihtiyaç sahibi vatandaşa daha etkin ve hızlı ulaşılması sağlandı.

MAĞDUR VATANDAŞLAR BELİRLENİYOR

Sevgi Mağazaları’ndan yararlanmak isteyen vatandaşların fakirlik ilmühaberi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi belgeler ile mağdur olduğunu belgelemeleri gerekiyor. Böylece Büyükşehir Belediyesi’nin uzman sosyal tespit görevlileri tarafından giyim yardımı yapılacak vatandaşların tespiti yapılıyor. Yardıma hak kazanan vatandaşlara mesaj ve posta ile haber veriliyor. Sevgi Mağazaları’ndan, muhtaç üniversite öğrencileri, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu, Cezaevi, Barınma Merkezi ve Huzurevi’nde kalanlara belirtilen evraklarla giyim yardımı yapılıyor. Çeşitli afetlere maruz kalan ailelere yardımda bulunuluyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım