Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’den ‘Hoşgeldin Bebek’ kampanyası

Tarih: 8 Ocak, 2012
a a a
Büyükşehir'den ‘Hoşgeldin Bebek' kampanyası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nde yeni doğan her bebeğe, Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’nun ağzından mektubun da yer alacağı hediye kutusu ile ‘Hoşgeldin Bebek’ diyecek.

HOŞGELDİN BEBEK KAMPANYASI

Annelere Süt Yardımı ile bebeklerin sağlığını ve gelişimini daha anne karnındayken güven altına alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yine yeni doğanlara yönelik bir kampanyayı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Bebeklerin sağlıklı büyüyebilmeleri için ailelerini bilgilendirmeyi amaçlayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ‘Hoşgeldin Bebek’ isimli kampanya başlattı.

AİLELER BİLİNÇLENDİRİLECEK

Büyükşehir Belediyesi, kampanya hazırlık sürecinde 1000 anne üzerinde bir anket çalışması yaptı. Elde edilen sonuçlar ışığında yeni doğan bebeğe bir hediye kutusu hazırlandı. Her bebeğe gidecek bu hediye kutularında çanta, boy- kilo cetveli, derece ve eğitici materyaller bulunacak. Kutunun içerisinde ayrıca Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun ağzından bebeğe hitaben yazılmış bir mektup ile bir yaşına kadar ay ay bebeğe nasıl davranılması gerektiğiyle ilgili takvim de yer alacak.

DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR DÜZELTİLECEK

Anne ve babalar bu kılavuz sayesinde bebeklerinin beslenmesinden, hangi oyunlarla eğlendirileceğine kadar bebeği ilgilendiren her konuda bilgi sahibi olacak. Ayrıca evde meydana gelen yaralanmalarda uygulanacak ilk yardım yöntemlerini öğrenecek. Bu kampanyayla örneğin; “Sarılık geçiren çocuğun yüzüne sarı örtü örtülür” gibi doğruluğu olmayan toplumca doğru bilinen yanlışlar da çürütülmüş olacak. Projenin mimarı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü. Ayrıca kampanyada Annelere Süt Yardımı’nda olduğu gibi yine İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği bulunuyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım