Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Bakan Şahin’den Kocaeli’ne övgü

Tarih: 31 Aralık, 2011
a a a
Bakan Şahin'den Kocaeli'ne övgü

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova’da düzenlenen bir programa katılmak üzere ilimize gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’i ağırladı. Katıldığı sempozyumda konuşan Bakan Şahin, engellilere yönelik projelerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ve Başkan Karaosmanoğlu’nu Türkiye’ye örnek gösterdi.

YERELDEN GENELE 1. HİZMET SEMPOZYUMU

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Çayırova Belediyesi tarafından düzenlenen ‘’Yerelden Genele 1. Engelsiz Hizmet Sempozyumu’’na katılmak üzere ilimize geldi. Bakan Şahin’i Sabiha Gökçen Havaalanı’nda AK Parti Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel karşıladı.

OTURUM BAŞKANI GÖNÜL

Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen sempozyuma katılan Bakan Şahin, büyük ilgi gördü. Oturum başkanlığını Milletvekili Gönül’ün üstlendiği sempozyumda konuşan Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir’in Kocaeli’nde yaşayan engellilere yönelik yürüttüğü engelli rampalı belediye otobüsleri, Alo Özürlüyüm Destek Hattı, Engelsiz Kulaçlar, Engellilere Meslek Edindirme Kursları, Özel Eğitim Gereken Öğrencilere Bilgisayar gibi projelerden örnekler verdi.

ENGELLİLERE ENGELSİZ DÜNYA

Özürlü vatandaşların sosyal hayata katılımını artırabilmenin, sahip oldukları hakları ve toplumda var olduklarını hatırlatmanın en önemli görevlerinden biri olduğunu dile getiren Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Kentimizdeki engelli vatandaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, onlara doğru çözümler üretmek, yaşam sevinçlerini yitirmeden mutlu bir hayat sürmelerini sağlamak, yöneticiler ve toplum olarak bizim en büyük sorumluluğumuzdur. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımıza engelsiz bir dünya kurmak için, çalışmalarımızı artırarak devam ediyoruz ve edeceğiz’’ dedi.

KOCAELİ ÖNDE GİDİYOR

Sempozyumda söz alan Bakan Şahin, Büyükşehir’in engellilere yönelik çalışmalarını çok beğendiğini söyledi. Hükümet ve bakanlık olarak ‘önce insan’ diyerek yola çıktıklarını dile getiren Bakan Şahin, ‘’İnsanı yaşat ki devlet yaşadın dedik. İnsan merkezli yönetimde engelli engelsiz, yaşlı genç, kadın erkek herkesi kucakladık. Bu bölgede engellilere yönelik çalışmalar, Marmara Bölgesi’nin Türkiye’nin önünde gitmesini sağlamaktadır. Kocaeli ise Marmara Bölgesi’nin önünde gitmektedir. Bu konuda Başkanımız Karaosmanoğlu, en iyi büyükşehir belediye başkanlarımızdan birisidir. Emeği geçenlere bakanlığım ve ülkem adına şükranlarımı sunuyorum ve teşekkür ediyorum’’ ifadesini kullandı.

KOCAELİ, 80 İLE ÖRNEK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni Türkiye’ye örnek gösteren Bakan Şahin, ‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bunu başarıyor. Demek ki lider çok önemli. Lider, ‘Bu bizim için sorundur, çözmeliyiz’ iradesiyle ekibine talimat verince sorunlar çözülüyor. Bizler milletimizin hizmetkarıyız, engellimizin hizmetkarıyız. Kocaeli bunu başarıyorsa, 80 ilde bunu başarabilir’’ şeklinde konuştu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım