Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Diyaliz Merkezi’nden yılda 10 bin 250 Seans

Tarih: 26 Aralık, 2011
a a a
Diyaliz Merkezi'nden yılda 10 bin 250 Seans

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Diyaliz Merkezi böbrek hastalarına 2011 yılında da böbrek hastalarına umut olmaya devam etti. Ayda ortalama 75 hastanın tedavi gördüğü merkezde 10 bin 250 seansla birçok hastanın yaşama tutunması sağlandı. Diyetisyen ve Psikolog eşliğinde tedavileri yapılan böbrek hastalarından 2 kişi ise böbrek nakli oldu.

KALİTELİ VE UZUN YAŞAM İÇİN

Büyükşehir Belediyesi kuruluşlarından Belde A.Ş.’ye bağlı Diyaliz Merkezi son sistem cihazlar ve uzman personeller ile böbrek hastalarına hizmet veriyor. Böbrek hastalarının kaliteli ve uzun bir yaşam sağlayabilmesi için hizmet veren merkez 2011 yılında da hastaları yaşama bağladı.

DİYETİSYEN, PSİKOLOG, DÂHİLİYE UZMANI

Dâhiliye Uzmanı, Diyetisyen, Psikolog, Hemşire, yardımcı sağlık personeli gibi uzman çalışanlardan oluşan Büyükşehir Diyaliz Merkezi bu sene içinde 10 bin 250 seans hizmet verdi. Seanslar, 3 gün 3 seans Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri 07 : 30 – 22 : 00 saatleri arasında, 3 gün 2 seans ise Salı, Perşembe, Cumartesi günleri 07:30 – 17: 00 saatlerinde gerçekleşti.

BİLGİLENDİRMELER YAPILIYOR

Hastalara seans sırasında diyetisyen tarafından hazırlanan kahvaltı veriliyor. Diyetisyenin aylık tahlil sonuçlarına göre hastaların durumlarını değerlendirerek kendilerine beslenmeleri konusunda bilgiler veriliyor. Psikolog ise her ay her hastayı 2 kez görerek durumlarını değerlendiriyor. Ayrıca her ay yapılması zorunlu olan tetkikler anlaşmalı olunan Laboratuvar’da yaptırılıyor.

SON SİSTEM CİHAZLAR

Ortalama 75 hastanın tedavi gördüğü merkezde 22 makine ile hizmet veriliyor. Hastaları hayata bağlayan çalışma bu alanda kullanılabilecek en iyi cihazlardan olan Fresenius 4008 S ile sunuluyor. Su sistemi ve tüm donanım merkezdeki görevli teknisyenler tarafından düzenli olarak takip edilip ve gerekli işlemler gerek teknisyenler gerekse yetkili teknik servisler tarafından yapılıyor.

2 KİŞİ NAKİL OLDU

2011 yılında tedavi gören 2 hastanın böbrek nakli olduğu Büyükşehir Diyaliz Merkezi’nde hastalar seanslarına evlerinden servis araçları ile alınarak getiriliyor. Seans sonrası yine servis araçları ile evlerine götürülüyor. Yatalak, sağlık durumu uygun olmayan hastaların ulaşımı da Hasta Nakil Ambulansları tarafından sağlanılıyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım