Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehir Biyosidal Kongresi’nde örnek gösterildi

Tarih: 5 Aralık, 2011
a a a
Büyükşehir Biyosidal Kongresi'nde örnek gösterildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vektörle mücadelede kullanılan ilaçların, insan sağlığına ve çevreye verdiği toksikoloji zararların konuşulduğu 2. Uluslar arası Biyosidal Kongresi’nde ön plana çıktı. Büyükşehir Belediyesi’nin sinek ve sivrisinek mücadelesindeki uygulamaları akademik ve bilimsel öğretim görevlileri tarafından Türkiye’deki diğer belediyelere örnek gösterildi.

BİLİM ADAMLARI KATILDI

Sağlık Bakanlığı, Ankara Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi Başkanlığında gerçekleştirilen ve konunun uzmanı birçok bilim adamının katıldığı Uluslararası Biyosidal Kongresi 17 -22 Kasım tarihlerinde Antalya’da yapıldı. Zararlı organizmalar, haşereler ve bakterilerle mücadele amacıyla kullanılan biyosidal ilaçların ve dezenfektan amaçlı ürünlerin, ekolojik sistem üzerindeki etkilerinin konuşulduğu etkinliğe Büyükşehir Belediyesi de katıldı.

PROJELER ANLATILDI

En yeni biyosidal ürünlerin tanıtımının gerçekleştirildiği kongrede Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından uygulanan projeler dile getirildi. ‘Vektör Mücadelesinde Fiziksel Önlemler’ konulu sunumla vektör mücadelesindeki uygulanan çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz arıtma tesisine yapılan cibinlik uygulaması, larva mücadelesi gibi projelerden bahsetti.

TAKDİR TOPLADI

Kocaeli’ de yaşanan değişimleri çalışmalardan somut örnekler verilerek adım adım anlatıldığı uluslararası kongrede sahadan elde edilen verilerin ve fiziksel mücadele çalışmaları sonrasında elde edilen kazanımlar katılımcılara paylaşıldı. Hem yurtdışından hem de ülkemizden büyük beğeni ve takdirini alan projeler konunun duayenleri tarafından olumlu eleştiriler kazandı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım