Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mustafa.yesildal@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’den Van’a yardıma devam

Tarih: 3 Kasım, 2011
a a a
Büyükşehir'den Van'a yardıma devam

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem felaketi yaşayan Van için bir kez daha seferber oldu. Büyükşehir, Van ve çevresinde depremden etkilenen vatandaşlar için kendi bütçesinden olmak üzere 8 bin 522 adet muhtelif giysi ile 4 bin 89 çift ayakkabı gönderdi. Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Daire Başkanlığına bağlı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan yardım kolileri kara yolu ile Van ve çevresindeki vatandaşlarımıza gönderildi.

8 BİN 522 GİYSİ, 4 BİN AYAKKABI

Kızılay aracılığı ile dağıtımı gerçekleştirilecek giyecekler Büyükşehir’in kendi imkânları doğrultusunda Büyükşehir Sağlık ve Sosyal Daire Başkanlığına bağlı Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından hazırlandı. Çocuk-yetişkin, erkek-kadın olmak üzere depremzedelerin her türlü giyecek ihtiyacı giderilmeye çalışılacak. Toplamda 8bin 522 adet muhtelif giysinin bulunduğu kolilerde her türlü giysi mevcut. Bunlar arasında çocuk kazağı, kot-kumaş pantolon, etek, kaban, elbise, gömlek, uzun kol t-shirt, eşofman takımı vb. bulunuyor. Bununla birlikte her yaşa uygun olmak üzere 4 bin 89 çift ayakkabı da giysilerle birlikte Çarşamba günü kara yolu ile gönderildi.

YARDIMA DEVAM

Büyükşehir daha önce de depremin ardından Kocaeli İtfaiyesi, AFAD ve gönüllülerden oluşan 22 kişilik kurtarma ekibi ile günde 6 bin kişiye yetecek 7 ton yiyecek malzemesi göndermiş ve bölgede bir yemekhane kurmuştu. Bu yardımlarla yetinmeyen Büyükşehir Belediyesi, depremzede vatandaşları soğuktan koruyacak giyecek malzemesi yardımında bulunuyor. Soğuk hava deposundan yüklenen yardımlar, bir tıra yüklenerek, Van afet koordinasyon merkezine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım