Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

irfanturkmen@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Bin 750 kişi bayramlıklarını Sevgi Mağazası’ndan aldı

Tarih: 3 Kasım, 2011
a a a
Bin 750 kişi bayramlıklarını Sevgi Mağazası'ndan aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı mağdur vatandaşların giyim ihtiyaçlarının giderildiği Sevgi Mağazaları her sene olduğu gibi Kurban Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü. Paranın değil sevginin geçtiği Sevgi Mağazaları 9 günde bin 750 kişinin giyim ihtiyacını karşılayarak bayrama mutlu girmesini sağladı.

BAYRAMLIKLARINI ALDILAR

Büyükşehir Belediyesi’nin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak olan vatandaşlara yönelik hizmetlerinden olan Sevgi Mağazası, muhtaç vatandaşların dertlerine çare olmaya devam ediyor. Mağdur vatandaşların giyim ihtiyaçlarının ücretsiz karşılandığı Sevgi Mağazaları her bayram olduğu gibi Kurban Bayramı’nda da fazla mesai yaptı. 9 gün boyunca geç saatlere kadar vatandaşlara hizmet veren mağazalara gelen aileler alışveriş yapar gibi bayramlıklarını adlı.

BİN 750 KİŞİNİN YÜZÜ GÜLDÜ

İzmit ve Gebze’de bulunan mağazalar ile muhtaç vatandaşlara hizmet veren Sevgi Mağazaları Kurban Bayramı öncesi 9 günde yaklaşık bin 750 kişinin giyim ihtiyacını karşıladı. Gömlekten ayakkabıya, takım elbiseden kabana kadar birçok temel giyim malzemesinin bulunduğu mağazalardan yaklaşık 175 bin lira değerinde giysi verildi. Maddi imkânı olmayan vatandaşlar böylece yeni bayramlıkları ile ülkemizde her geçen gün önemi artan birlik beraberlik ve sosyal yardımlaşmanın pekiştiği Kurban Bayramı’na girdi.

PARA DEĞİL SEVGİ GEÇİYOR

Sevgi Mağazaları’ndan yararlanmak isteyen vatandaşların fakirlik ilmühaberi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği ile mağdur olduğunu belgelemeleri gerekiyor. Böylece Büyükşehir Belediyesi’nin uzman sosyal tespit görevlileri tarafından giyim yardımı yapılacak vatandaşların tespiti yapılıyor. Yardıma hak kazanan vatandaşlara mesaj ve posta ile haber veriliyor. Sevgi Mağazaları’ndan, muhtaç üniversite öğrencileri, Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu, Cezaevi, Barınma Merkezi ve Huzurevi’nde kalanlara belirtilen evraklarla giyim yardımı yapılıyor. Çeşitli afetlere maruz kalan ailelere yardımda bulunuluyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım