Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mustafa.yesildal@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

400 Kocaelili Asya’dan Avrupa’ya yürüyerek geçti

Tarih: 17 Ekim, 2011
a a a
400 Kocaelili Asya'dan Avrupa'ya yürüyerek geçti

Kocaeli’nden İstanbul’a hareket eden yaklaşık 400 kişi 33.’sü düzenlenen Kıtalararası Avrasya Maratonu’na katıldı. Halk Koşusu’nda mücadele eden Kocaelililer parkuru tamamlarken madalya ve sertifikalarını da aldılar.

MEME KANSERİYLE MÜCADELEYE DİKKAT ÇEKTİLER

Bu yıl 33’ncisi düzenlenen Avrasya Maratonu yine çok renkli görüntülere sahne oldu. Maraton’da Boğaz Köprüsü’nden yürüyerek geçen Kocaeliler Dünya Sağlık Örgütünün meme kanseriyle mücadele kampanyasına dikkat çekmek için pembe tişört giydiler. Yılda bir kez boğaz köprüsünde yürüyerek geçme fırsatını değerlendirmek isteyen Kocaeliler soğuk havaya rağmen hem eğlendiler hem de boğazın eşsiz güzelliğinde ölümsüz kareler yakaladılar.

KOCAELİ EKİBİ HİÇ ZORLANMADI

Asya kıtasında Boğaziçi Köprüsü’ne 1.500 metre mesafedeki Altunizade Köprüsü’nün altından Halk Koşusu’na başlayan Kocaelililer, 8 kilometrelik parkuru başarıyla tamamladı. Asya’dan Avrupa’ya yürüyerek geçen ve Boğaz Köprüsü’nü geçtikten sonra Yıldız Yokuşu’ndan inen grup, Beşiktaş İnönü Stadı önündeki finişe de birlikte girdi.

YÜRÜYÜŞ BAŞARI İLE TAMAMLANDI

Anadolu yakasında Altunizade’den başlayarak Avrupa yakasında İnönü Stadı’nın önünde sona eren Halk Koşusu’nu başarıyla tamamlayan Kocaeli ekibine, madalya, katılım sertifikası ve tişört verildi. Avrasya Maratonu’na Derince Belediyesi, Darıca Bir Umut Engeliler Derneği ve Kocaeli’nin tüm ilçelerinden vatandaşlar katıldı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım