Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mehmetfatih.karabag@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Hayvan barınağına Körfez’den misafir

Tarih: 1 Ekim, 2011
a a a
Hayvan barınağına Körfez'den misafir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, sokak hayvanları için hayata geçirdiği geçici bakımevi hayvanseverlerin ilgi odağı oluyor. Körfez Belediyesi’nin düzenlediği geziye katılan hayvanseverler de bakımevini ziyaret ederek hayvanlarla güzel bir gün geçirme fırsatı buldu.

AYRILMAK İSTEMEDİLER

Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Bakımevi, hayvanların aşı, kısırlaştırma ve rehabilitasyon gibi ihtiyaçlarını giderirken hayvanseverlerin ziyaretlerine de ev sahipliği yapıyor. Körfez İlçesi’nden gelen hayvanseverlerin ziyaretinde ise renkli görüntüler meydana geldi. Körfez Belediyesi’nin düzenlediği organizasyona katılan hayvanseverler, bakımevimden ayrılmak istemedi.

HAYVANLARI SAHİPLENDİLER

Körfez İlçesi’nden gelen misafirler burada bakımevinin işleyişi hakkında genel bilgiler aldı. Hayvanların beslenme ve bakımları hakkında da bilgiler alan Körfezli vatandaşlar hayvanlarla birebir ilgilendi. Onlarla oyunlar oynamayı da ihmal etmeyen hayvanseverler, bakımevimden ayrılma istemedi. Bazı vatandaşlar ise hayvanları sahiplenerek evlerine götürdü. Misafirler mutlu bir şekilde ayrılırken hayvanlarda gördükleri ilgiden oldukça hoşnut oldu.

HERKESE KAPIMIZ AÇIK

Veteriner Şube Müdürü Fatma Dilber Körfez Belediyesi’nin yapmış olduğu bu ziyareti çok duyarlı bulduğunu, diğer ilçe belediyelerimizdeki hayvan severlere de bakımevi kapılarının açık olduğunu aktardı. Ziyaretlerinden memnunluk duyacaklarını ifade eden Şube Müdürü Dilber, hayvanların bakım ve sorumluluğunun ağır olduğunun altını çizerek” Gerçekten bir hayvan sever olmak, gönülden sevgi gerektirir. Hayatınızda yer verdiyseniz fedakârsınız demektir” dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım