Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mehmetfatih.karabag@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Çölyak hastalarına özel ekmek

Tarih: 27 Eylül, 2011
a a a
Çölyak hastalarına özel ekmek

Kocaeli Fırıncılar Odası öncülüğünde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve kısa adı MET-DER olan Metabolizma Hastalıkları Derneği katkılarıyla artık glutensiz ekmekler Kocaeli de fırınlarda satışa sunulacak. Buğday unu ihtiva eden gıdaları yemeleri durumunda sağlık sorunu yaşayan Metabolizma hastalarının beslenmelerinde hayatı önem taşıyan glutensiz ekmekler artık Kocaeli’nde ki anlaşmalı fırınların reyonlarında yer alacak.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Kocaeli Fırıncılar Odası, MET-DER ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi katkıları ile hayata geçirilecek proje için Başak Ekmek Fırınında basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısına Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu. Kocaeli Fırıncılar Odası başkanı Ali Sarı, MET-DER başkanı Nesrin Atar, dernek üyeleri Çölyak hastası ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

TÜM İLÇELERDE EKMEK OLACAK

Basın toplantısında konuşan Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu: “Belediyecilik sadece alt yapı ve üst yapı yatırımı yapmak değil aynı zamanda vatandaşlarımızın sıkıntıları ortadan kaldırmak ve sosyal sorumluklarımızı yerine getirmektir. İhtiyacı olan vatandaşlarımızın yanında olmakta bizim görevimizdir. Çölyak hastalığı olan vatandaşlarımızın özel üretilmiş ekmek bulma sorununu ortadan kaldırdık. Altı ilçemizde ekmekler satılacak ve kısa zamanda tüm ilçelerimizde ekmek olacak. Çölyak hastaları ekmeksiz kalmayacak” dedi.

KOCAELİ’NDE 1000 ÇÖLYAK HASTASI VAR

Basın toplantısında söz alan Kocaeli Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı da Çölyak hastalarının ihtiyaç duyduğu ekmekleri İstanbul’dan getirdiklerini fakat talebin fazla olması halinde ekmeklerin Kocaeli’nde de üretileceği söyledi. Bugün ekmekler ücretsiz olarak dağıtılacak. Kocaeli genelinde 350 otistik Çocuk,50 Fenilketonuri 1000 kadar Çölyak hastası olduğu tahmin edilmekte.

EKMEK SATIŞI YAPACAK FIRINLARIN LİSTESİ

SIRA

İLÇE

FIRIN ADI

ADRES

TELEFON

ADI-SOYADI

1

DERİNCE

ÇINAR EKMEK (AHMET GÜNTEPE)

ÇINARLI MAH.ÇENESUYU CD. NO:40 DERİNCE

(0262)

2393370

AHMET GÜNTEPE

2

GEBZE

KENT UNLU MAMULLERI

TATLI KUYU MAH. KÖRFEZ CD. AYKA İŞ MERKEZİ NO:4 GEBZE

(0262)

6438652

MEHMET AYDEM

3

KÖRFEZ

ÇAKIROĞLU FIRIN

GÜNEY MAH. ADNAN KAHVECİ CD. NO:14 KÖRFEZ

(0262)

5276603

ALİ ÇAKIR

4

İZMİT

BAŞAK EKMEK FIRIN

KARABAŞ MAH.CENGİZ TOPEL CD. NO:34 İZMİT

(0262)

3211005

LEVENT SAROĞLU

5

GÖLCÜK

MEVLANA EKMEK

MERKEZ MAH. FATİH CD. NO:40 DEMEKSAN LTD Ş. GÖLCÜK

YUNUS DEMİR

6

KARAMÜRSEL

RİZELİLER FIRIN

İNÖNÜ CD. NO:4 K.MÜRSEL

(0262)

4521092

FAHRİ ALOGLU

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım