Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

irfanturkmen@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Muhtaçlara bayramlıklar Sevgi Mağazaları’ndan

Tarih: 27 Ağustos, 2011
a a a
Muhtaçlara bayramlıklar Sevgi Mağazaları'ndan

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mağdur vatandaşların giyim ihtiyaçlarını gidermek amacı ile hizmete geçirdiği Sevgi Mağazaları rahmet ve bereket ayına yakışır bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. İhtiyaç sahipleri temel giyim ihtiyaçlarını paranın değil sevginin geçtiği mağazalardan alışveriş yapar gibi alarak bayrama mutlu girdi.

RAMAZAN’DA ARTIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak olan vatandaşlara yönelik hizmetlerinden olan Sevgi Mağazaları, Ramazan ayında muhtaç vatandaşların dertlerine çare olmaya devam ediyor. Mağdur vatandaşların giyim ihtiyaçlarını ücretsiz karşılandığı Sevgi Mağazaları kurulduğu günden bu tarafa birçok aileye ulaşırken Ramazan ayı içinde bu sayı daha da arttı.

BAYRAMLIKLARINI ALDILAR

Pantolondan takım elbiseye iç çamaşırından ayakkabıya kadar birçok temel giyim malzemesinin bulunduğu Sevgi Mağazaları Ramazan Bayramı’na ailelerin daha rahat girmelerini sağlıyor. Hiçbir ücret ödemeden bayram alışverişini yapan ihtiyaç sahipleri bayrama daha da mutlu girmelerini sağladı.

ÇEVRE DOSTU PAKETLER

Yeni hizmet yerinde vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan Sevgi Mağazaları farklı bir uygulama ile doğaya da katkıda bulunuyor. Vatandaşların beğendiği giyim eşyaları artık naylon poşetler yerine geri dönüşümlü paketlere konularak veriliyor. Çevreye zarar veren bu poşetlerin doğaya salınması önlenerek doğa dostu paketler ile geri dönüşüme de destek sağlanılmış oluyor.

PARA DEĞİL SEVGİ GEÇİYOR

Sevgi Mağazalarından yararlanmak için ilk olarak kişilerin mağdur olduklarını gösteren belgeler ile Çözüm Masası’na başvuruda bulunmak gerekiyor. Fakirlik ilmühaberi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği ile mağdur olduğunu belgeleyenler Büyükşehir Belediyesi Uzman sosyal tespit görevlileri tarafından incelemeye tabi tutuluyor. Böylece giyim yardımı yapılacak vatandaşlar belirleniyor

ENGELLİLER, HUZUR EVLERİ

Alışveriş yapar gibi giyim yardımı yapılan Sevgi Mağazalarından, muhtaç üniversite öğrencileri, S.H.Ç.E.K, cezaevi, Barınma Merkezi ve Huzur Evinde kalanlara da belirtilen evraklarla giyim yardımı yapılıyor. Çeşitli afetlere maruz kalan ailelere yardımda bulunulan Sevgi Mağazasında, engelli vatandaşları servis aracı ile evinden alıp geri getirme hizmeti de gerçekleştiriliyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım