Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mustafa.yesildal@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Sabri Amca’ya çifte bayram

Tarih: 8 Eylül, 2010
a a a
Sabri Amca'ya çifte bayram

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Derince’deki incelemeleri sırasında derme çapma bir kulübede yaşamaya çalışan Sabri Erkan’ı ziyaret etti. Başkan Karaosmanoğlu, sağlık sorunları nedeni ile yatağa mahkûm olan mağdur vatandaşın Barınma Merkezi’ne yerleştirme talimatını vererek yeni bir hayata başlamasını sağladı.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU TALİMAT VERDİ

Mağdur vatandaş için Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun talimatı ile Ambülâns Nakil ve Evde Bakım hizmeti birimleri Derince İlçesi Çenedere Mahallesi Çamlık mevkisindeki Sabri Erkan’ın yaşadığı kulübeye geldi. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz’ın da eşlik ettiği ekipler ilk olarak 68 yaşındaki Sabri Erkan’ın sağlık muayenesi yaptı.

YENİ HAYATA ADIM ATTI

Tek gözlü kulübede bakımsız halde yaşamaya çalışan mağdur vatandaş ilk muayeneleri yapıldıktan sonra ambülânsa alınarak Seka Devlet Hastanesi’nde tetkiklerinin yapılması sağlandı. Burada tedaviye alınan mağdur vatandaş tekrar Büyükşehir Belediyesi Hasta Nakil Ambülânsı ile Barınma Merkezi’ne getirildi. Barınma Merkezi’nde bakıma alınan Sabri Erkan yeni bir hayata adım atmış oldu.

REHABİLİTASYON MERKEZİ’NDE

Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi’nde hayata tutunan Sabri Erkan için kalıcı bir yerde yaşaması için girişimlerde başlatıldı. Rehabilitasyon merkezi için yazışmaların yapıldığı mağdur vatandaş bu süreçte bir aile sıcaklığında kimsesizlerin yuvası haline gelen Büyükşehir Belediyesi Barınma Merkezi’nde yaşamaya devam edecek.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım