Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mustafa.yesildal@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Bayram denetimlerle daha tatlı geçecek

Tarih: 7 Eylül, 2010
a a a
Bayram denetimlerle daha tatlı geçecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yaklaşan Ramazan Bayramı’nda vatandaşların evlerine giren tatlı ve şekerler için bu tarz ürünleri satan imalathane ve tatlı dükkânlarını denetliyor. Yapılan denetimler ile vatandaşların Ramazan Bayramı’nda sağlıklı ürünlere ulaşması sağlanıyor.

DENETİMLER HIZLANDI

Büyükşehir Belediyesi Ramazan Ayı içinde sürdürdüğü denetimlerini sürdürüyor. Özellikle Ramazan Bayramı’nda geleneksel olarak vatandaşların evlerini süsleyen şeker ve tatlıların yapıldığı imalathanelerinin denetimine de büyük önem veriliyor. Büyükşehir, bu noktada tatlı imalathaneleri ve pastanelerin denetimlerini hızlandırdı.

TÜM İLÇELERDE

Büyükşehir Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü Zabıta Dairesi Başkalığı İhtisas Şube Müdürlüğü ekipleri, ilgili belediyenin zabıta personeli ve Tarım İl Müdürlüğü ile yapılan denetimler titizlikle sürdürülüyor. İnsan sağlığı için yapılan denetimler kentin tüm noktalarında gerçekleştiriliyor.

80 İŞYERİ DENETLENDİ

Denetimler çerçevesinde imalathanelerin kullandıkları malzemeler, ürünlerin son tüketim tarihleri, çalışanların sağlık muayeneleri, üretim koşulları kontrol edildi. 80 işyerinin denetlendiği çalışmalarda Büyükşehir Belediyesi ekipleri çeşitli konularda incelemelerde bulundu. Bu kapsamda işyerini denetleyen ekipler, yasal mevzuata uygun olmayan işyerleri hakkında uyarılarda bulunuldu.

ALO 153

Etiket bilgileri olmayan insan sağlığını tehdit eden bozuk, tarihi geçmiş üretim izni olmayan 16 kilo ürünün imhasının yapıldığı denetimlerde vatandaşlarda şüphelendikleri herhangi bir durumu 153 numaralı Alo Zabıta hattına bildirebiliyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım