Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

mustafa.yesildal@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Sevgi Mağazaları’ndan Ramazan’da çifte mesai

Tarih: 6 Eylül, 2010
a a a
Sevgi Mağazaları'ndan Ramazan'da çifte mesai

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mağdur vatandaşların giyim ihtiyaçlarını gidermek amacı ile hizmete geçirdiği Sevgi Mağazaları Ramazan Ayı’nda fazla mesai yapıyor. Paranın değil sevginin geçtiği mağazalarda diğer aylarda ortalama 800 kişiye hizmet verilirken Ramazan ayı içinde şu ana kadar yaklaşık 2 bin 400 ihtiyaç sahibine yardım eli uzatıldı.

RAMAZAN’DA ARTIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin temel ihtiyaçlarını karşılayamayacak olan vatandaşlara yönelik hizmetlerinden olan Sevgi Mağazası projesi Ramazan ayında muhtaç vatandaşların giyim ihtiyaçlarını gideriyor. İzmit merkez ve Gebze İlçesi’nde bulunan mağazalarda ücretsiz olarak sunulan hizmet ile birçok ihtiyaç sahibine aileye ulaşılıyor. Alışveriş yapar gibi vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladığı mağazalarda Ramazan Ayı’nda fazla mesai yapılarak daha çok ihtiyaç sahibine yardım yapılması amaçlanıyor.

ULAŞILAN AİLE SAYISI ÜÇE KATLANDI

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Dr. Osman Poyraz Ramazan Ayı’nda çalışma saatlerini artırdıklarını ifade ederek diğer aylarda ortalama aylık 800 kişinin ihtiyaçları giderildiği Sevgi Mağazaları’nda Ramazan ayında şu ana kadar 2 bin 400 kişiye ulaşıldığını belirtti. Daire Başkanı Dr. Poyraz hafta sonları da dâhil olmak üzere akşam 24:00’a kadar çift mesai yapılarak vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere görev yaptıklarını hatırlattı. Dr. Poyraz, mağdur vatandaşları belirlemek için görev alan sosyal tespit uzmanlarının da aynı şekilde kent genelinde hizmet verdiklerini söyledi.

2005 YILINDA BAŞLANDI

Pantolondan takım elbisesine iç çamaşırından ayakkabısına kadar birçok temel giyim malzemesinin bulunduğu Sevgi Mağazalarını 2005 yılından itibaren hizmet veriyor. Sevgi Mağazalarından yararlanmak isteyen kişiler öncelikle mağdur olduklarını göstermek zorundalar. Fakirlik ilmühaberi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği ile mağdur olduğunu belgeleyenler Büyükşehir Belediyesi Uzman sosyal tespit görevlileri tarafından incelemeye tabi tutularak giyim yardımı yapılacak vatandaşlar belirlenmiş oluyor.

PARA DEĞİL SEVGİ GEÇİYOR

Para geçmeyen mağazalarda tespit edilen vatandaşlara 50, 75, 100 YTL den oluşan çekler aracılığı ile yardım ediliyor. Alışveriş yapar gibi giyim yardımı yapılan Sevgi Mağazalarından, muhtaç üniversite öğrencileri, S.H.Ç.E.K, cezaevi, Barınma Merkezi ve Huzur Evinde kalanlara da belirtilen evraklarla giyim yardımı yapılıyor. Çeşitli afetlere maruz kalan ailelere yardımda bulunulan Sevgi Mağazasında, engelli vatandaşları servis aracı ile evinden alıp tekrar evine getirme hizmeti de sunuluyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım