Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Kore Gazisi’nin yürek burkan hali

Tarih: 24 Temmuz, 2010
a a a
Kore Gazisi'nin yürek burkan hali

Kocaeli’nin İzmit İlçesi’nde harabe bir evde tek başına yaşayan Kore Gazisi’ne Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. 82 yaşındaki Kore Gazisi Selahattin Çevrim, Büyükşehir’e ait Barınma Evi’nde koruma altına alındı.

KOMŞULARI HABER VERDİ

1 Mayıs 1928 Samsun doğumlu olan ve Kore Savaşı’ndan gazi olarak dönen Selahattin Çevrim’in hali yürek burktu. Yürümekte bile zorlanan ancak tek başına harabe bir evde yaşayan Çevrim, komşularının Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni aramasıyla yeni bir yuvaya kavuştu. Ailesi araştırılan Çevrim, bir huzurevine yerleştirilinceye kadar Barınma Evi’nde kalacak.

YÜRÜMEKTE ZORLANIYOR

Gelen telefon üzerine harekete geçen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personeli, hasta nakil aracıyla birlikte Kuruçeşme Doğan Mahallesi Değirmen Sokak’taki 65 numaraları evin önüne geldi. Burada vatandaşların yönlendirmesiyle eve gelen yetkililer, kapıyı çalarak Çevrim’in dışarı çıkmasını bekledi. Yürümekte oldukça zorlanan Çevrim, kapıyı açarken kendisine Barınma Evi’nde ağırlanacağı söylendi. İlk olarak bunu kabul etmeyen Kore Gazisi Selahattin Çevrim, yetkililerin kendisine daha iyi bakılacağı sözü verildikten sonra ikna oldu.

AİLESİ ARAŞTIRILACAK

Evinin önünde hasta nakil aracındaki personel tarafından sağlık kontrolleri yapılan Çevrim, ambulansa bindirilerek Barınma Evi’ne getirildi. Burada kayıt işlemleri yapılıp doktorlar tarafından muayene edilen Çevrim’in bakımı da yapılarak yeni yuvasına yerleştirildi. Huzurevine yerleştirilene kadar Barınma Evi’nde kalacak olan Kore Gazisi Selahattin Çevrim’in ailesi ve yakınları Kocaeli Büyükşehri Belediyesi yetkilileri tarafından araştırılıyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım