Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Çayırova’ya yol boyu park

Tarih: 5 Haziran, 2010
a a a
Çayırova'ya yol boyu park

Kocaeli ve İstanbul arasındaki en önemli geçiş güzergâhlarından biri olan Çayıroava Yenimahalle’de yolcuların ve Çayırovalıların dinlenebileceği bir park inşa edildi. İlçenin girişinde D–100 boyunca uzanan park Çayırova’nın çehresini de değiştirdi.

SOSYAL ALANLAR

Yeşil alanları çoğaltarak insanların dinlenme ihtiyaçlarını bu alanda gidermek amacıyla çalışan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, sanayi tesislerini barındıran Çayırova’ya zümrüt gibi bir park hediye etti. Sosyal alanları ile halkın beğenisini toplayan park 25 bin metrekare alanı kapsıyor. Nezih bir parkı bünyesinde bulunduran parkta, çocuk oyun alanları fitness aletleri, süs havuzları ve tuvalet yer alıyor.

3000 BİTKİ DİKİLDİ

Parkta ayrıca vatandaşların rahatça vakit geçirebilmeleri için 15 araçlık otopark ve aydınlatma birimleri, 3 adet yay pergole ve 4 adet kare kameriye, basketbol sahası bulunuyor. Park 10 bin metrekarelik ağaçlık bölümünde piknik yapma imkânı sunuyor. Parkın yeşilliği otomatik sulama sistemiyle korunuyor. 3000 bitkinin dikildiği parkta bir de mini anfi yer alıyor. Parkın içinde bulunan 650 metre uzunluğundaki yürüyüş yolunda yürüyerek parkın tadını çıkarmak mümkün.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım