Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

0262 331 36 84

nagehanmalkoc@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü

Tarihi çınarlar kitap açtı

Tarih: 13 Mayıs, 2010
a a a
Tarihi çınarlar kitap açtı

2. Kocaeli Kitap Fuarı öncesi kentte ilginç bir etkinliğe imza atıldı. Sabah saatlerinde işlerine gitmek için Yürüyüş Yolu’na çıkan vatandaşlar gördükleri manzara karşısında şaşırdılar. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Yürüyüş Yolu’ndaki tarihi çınarlara yüzlerce kitap asıldı.

YÜRÜYÜŞ YOLU KİTAP BAHÇESİ OLDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yine ilginç bir tanıtım çalışmasına imza attı. 15–23 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2. Kitap Fuarı’nı kent gündeminde tutmak için dört bir yana ‘Mevlana Kocaeli’ye geliyor’, ‘Karl Marx Kocaeli’ye geliyor’ gibi afişler asan Büyükşehir bu sefer de Yürüyüş Yolu’na kitap astı.

BAŞKAN POLYANNA KİTABI ALDI

Ulu çınarlara asılan kitaplardan Polyanna’nın serüvenlerini anlatan kitabı alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bu etkinliğin oldukça hoşuna gittiğini söyledi. Bunun güzel bir düşünce olduğunu vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, kitabın toplumların aydınlanmasında, gelişmesinde en önemli öğelerden biri olduğunu kaydetti. Başkan Karaosmanoğlu, şöyle konuştu: “Kitap olmadan bir toplumun gelişmesi mümkün değil. Daha çok okumamız lazım. Toplum olarak okuma alışkanlığımız az.

KİTAP HAYATIMIZIN PARÇASI OLMALI

Ne yapıp edip bu ilgiyi artırmamız gerek. Hangi türden olursa olsun kitap hayatımızın bir parçası olması lazım. Bu amaçla bu yıl kitap fuarını geliştirmeyi düşündük. Çevre illerden de katılımın olacağı fuarın çok farklı olmasını istedik. Bu amaçla arkadaşlarımız böyle bir etkinliğe imza attılar”

AĞAÇLAR ÖNCE ÇİÇEK AÇTI, ŞİMDİ KİTAP VERİYOR

“Ağaçlar önce çiçek açtı, şimdi kitap veriyor'' diyen Başkan Karaosmanoğlu, ''Güzel bir espri… Arkadaşlarımı kutluyorum. Tüm Kocaeli halkını, hemşerilerimizi, gençlerimizi, kadınlarımızı fuarımıza bekliyoruz. Kitap almalarını ve okumalarını tavsiye ediyorum'' şeklinde konuştu. Başkan Karaosmanoğlu, ayrıca Uluslararası Fuar Merkezi'nde 12 bin metre karelik kapalı alanda gerçekleştirilecek fuarın, TÜYAP'ın İstanbul ve İzmir'deki fuarlarının ardından en büyüğü olacağını ve 200 bin ziyaretçi beklediklerini söyledi.

150 YAYINEVİ KATILACAK

Bu arada ikincisi düzenlenecek olan ve çok sayıda ünlü yazarın katılacağı Kitap Fuarı, 15–23 Mayıs tarihleri arasında İzmit Uluslararası Fuar alanında yapılacak. Fuara 150 civarında yayın evi ve tanınmış yazarlar katılacak. 8 gün açık kalacak fuar çerçevesinde çeşitli etkinlikler de düzenlenecek. Onur konuğu olarak Ruşen Hakkı ve Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın katılacağı fuarın açılışı 15 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00’da yapılacak.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım