Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Ramazan Bayramı’nda tertemiz Kocaeli

Tarih: 27 Temmuz, 2014
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı’nda temiz bir çevre için hazırlıklarını tamamladı. Vatandaşların güzel bir bayram geçirmeleri için kentte genel bir bakım ve temizlik çalışması yapıldı. Bu kapsamda Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından park ve bahçelerde çalışmalar hızlandı. Yeşil alanlarda uzayan çimler biçilerek bakımlı hale getirilirken, etrafta bulunan çöpler temizlendi.

ULAŞIM GÜZERGAHLARI TEMİZLENDİ

Çalışma kapsamında Sekapark, Doğu Kışla Parkı, Demokrasi Parkı, Marina Parkı ve Fatih Sultan Mehmet Parkı gibi merkezi parklar, Yeniköy, Başiskele, Yahya Kaptan, Gölcük, Kandıra, Kuruçeşme, Çayırova, Şekerpınar ve Eskihisar kavşakları gibi merkezi kavşaklar ve bu kavşakların bağlantı yolları temizleniyor. Sakarya ve İstanbul il sınırları arası Kocaeli otoban kenarları, D-100 kenarları, mesire alanları, yürüyüş yolları, caddeler, bulvarlar ve benzeri açık-yeşil alanların her türlü bakımı yapıldı.

PROBLEMLER GİDERİLDİ

Çevre temizliğinde çim ve yabancı ot biçimi, sert zeminlerin süpürülmesi ve kanal temizliği işleri gerçekleşti. Söz konusu alanlarda düzenli olarak mıntıka temizliği yapılırken, bozulan çim alanlar düzeltilerek tekrar çimlendirildi. Aydınlatma sistemleri tek tek yerinde test edildikten sonra arızalı olanların arızaları giderilerek, bayrama sorunsuz girmek için çalışmalar yapıldı.