Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Kerpe Paşaağzı sahili modernleşecek

Tarih: 8 Ocak, 2014
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kandıra sahillerinde yaptığı çalışmalarla bölgede turizme büyük katkı sağlarken kıyılardaki çalışmalarını da sürdürüyor. İlçenin sahil şeridinden turizm amacıyla en iyi şekilde faydalanmak için çalışma yapan Büyükşehir Belediyesi Kerpe Paşaağzı sahilini de düzenlemek için ilk adımı attı. Paşaağzı sahilinde çeşitli uygulamalar yapılarak kıyı modern bir hale getirilecek.

250 METRE YÜRÜYÜŞ YOLU

Paşaağzı sahiline 250 metre uzunluğunda 2 metre genişliğinde yürüyüş yolu yapılacak. Yol üstünde aydınlatmalar oturma grupları yer alacak. Sahilde ayrıca bir adet seyir terası ve güneşlenme platformu bulunacak. Sahilin üst kısmında 220 metre iniş merdivenli istinat duvarı oluşturulacak. Sahildeki kayıklar için de modern bir çekek yeri hazırlanacak.

İHALE YAPILDI

Büyükşehir Belediyesi sahil düzenlemesi işini üstlenecek firmayı belirlemek için ihale gerçekleştirdi. İhale oturumuna 4 firma teklif verdi. En düşük teklifi 329 bin lira ile Aytaş İnşaat verirken, en yüksek teklif 398 bin TL ile Bardo İnşaat’tan geldi. Yüklenici firmaya yer teslimi yapıldıktan sonra 100 gün içerisinde çalışmalar tamamlanacak.

Firmalar

Teklifler

Aytaş İnşaat

329 bin TL

ADG İnşaat

373 bin TL

Teknik Yapı İnşaat

375 bin TL

Bardo İnşaat

398 bin TL