Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Gölcük’e 30 bin metrekarelik mesire alanı

Tarih: 18 Eylül, 2013
a a a

Kentin her yerinde vatandaşların dinlenebilmeleri için parklar oluşturan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gölcük’e de bir mesire alanı kazandırdı. Gölcük 2 kavşağının güneyinde, Topçular Mahalesi’ndeki atıl alan Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı’nın çalışmasıyla mesire alanı haline getirildi. Sağlıklı Yaşam Mesire Alanı düzenlenen programla hizmete açıldı.

MESİRE ALANLARI ŞEHRE HAYAT VERİYOR

Mesire alanında düzenlenen programa Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu, Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı Sedat Yücel, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Başkan Karaosmanoğlu programdaki konuşmasında “halkımızı sevdiğimiz için yaşanılabilir kentler inşa ediyoruz” dedi. Başka Karaosmanoğlu yerel yönetimler olarak halkın her zaman yanında olduklarını ifade ederek“Biz düşüncemizi Şeyh Edebali’nin ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ sözünde alıyoruz. İnsanı yüceltirsen devlet yücelir. Biz insanımıza hizmet ediyoruz. Bu tür çevre düzenlemeleri şehre hayat veriyor. Bu tür mesire alanları şehrin olmazsa olmazıdır” şeklinde konuştu.

BÜYÜKŞEHİRLER ÇOK DEĞİŞTİ

Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopcu da konuşmasında “ Bu değişimi hep birlikte yaptık. Sizlerin desteği olmasaydı buralarda olamazdık. Büyükşehirlerdeki değişimlere yurt dışından gelenler inanamıyorlar” dedi.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş mesire alanı haline getirilen alanın atıl bir mekan olduğunu çalışmalarla vatandaşın hizmetine kandırıldığını söyledi.

DOĞAL MEKAN

Doğal olarak yetişmiş kestane, ıhlamur gibi ağaçların bulunduğu vadide fındık ağaçlarının gölgesinde piknik yapmak mümkün. Mesire alanına voleybol sahası, çocuk oyun grupları, fitness grupları, kamelyalar ve çeşmeler yer alıyor. 30 bin metrekare alan sahip mesire alanı haftanın her günü vatandaşların gidebileceği bir mekan.