Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Marina’nın çehresi değişiyor

Tarih: 28 Eylül, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sahil kesimlerini canlandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Vapur iskelesinin de içinde bulunduğu marina bölgesinde bir dizi uygulama yapan Büyükşehir Belediyesi, çevreyi daha kullanışlı hale getiriyor. Yaklaşık 40 dönümlük alanda yapılan çalışmayla vatandaşların denizle buluşmaları sağlanacak.

AYDINLATMA VE SULAMA SİSTEMLERİ

Daha önce deniz suyunun içeri girmesinin engellenmesi amacıyla sahil kısmında yükseltme yapılmıştı. Yeşil alan bölümüne de bitkisel toprak dökülerek bu alanın yüksekliği de ortalama 50 santimetre yükseltildi. Bölgede ayrıca otomatik sulama ve aydınlatma sitemi kuruluyor.

MARİNADAN FUARA YÜRÜYÜŞ YOLU

Çalışmalarda Marina’dan fuara kadar 850 metre uzunluğunda yürüyüş yolu yapılacak. Bu kapsamda marina bölgesi ağaçlandırılıyor. Mevcut ağaçlar korunurken şimdiye kadar 400 ağaç daha toprakla buluştu. Bölgeye 2 bin 500 civarında daha ağaç dikilecek. Ağaçlandırma çalışmaları biten kısımlarda çim ekimi yapılıyor. Çalışmalar tamamlandığında marina gece gündüz vatandaşların rahatça gezebilecekleri bir mekân olacak.