Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Dilovası Tavşancıl yenilendi

Tarih: 24 Ağustos, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Dilovası-Tavşancıl’da yaptığı sahil parkından sonra, Tavşancıl mahallesi sokaklarını ele aldı. Yeni eğlence merkezi olan Tavşancıl sokaklarında başlatılan çevre düzenlemesi ile alt ve üst yapı işleri devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Tavşancıl’a yaptığı çiçek bahçeleri, süs havuzu, kamelya ve meydan düzenlemesi ile yeni bir yüz kazandırdı.

ÇİÇEK KAPLI MEYDAN YAPILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi’nin yürüttüğü peyzaj çalışmaları kapsamında Dilovası Tavşancıl Mahallesine içinde ahşap oturma gurupları, kamelya, çiçek bahçesi ve süs havuzu olan bir meydan düzenlemesi yapıldı. Tavşancıl sakinleri yeni yapılan meydanda çiçeklerin arasında vakit geçirecek.

35 DÖNÜMLÜK SAHİL PARKI BİTTİ

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentin dört bir yanına sahil parkları yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Dilovası-Tavşancıl sahilinde başlattığı çalışmalarla toplam 35 dönüm alanı kapsayan Tavşancıl Sahil parkı da tamamlandı. Dilovası’nda oturan vatandaşların akın ettiği sahil parkında çocuklar Karadeniz sahillerinden kum taşınarak yapılan plajda denize girmenin keyfini yaşadı.

D-100 VE TEM OTOYOLU’NDAN KOLAY ULAŞIM

Öte yandan D-100 karayolunun hemen yanındaki sahil şeridinde yapılan park, İstanbul’dan İzmit’e ve diğer illere yolculuk yapan vatandaşları da kendine çekiyor. Vatandaşlar D-100’den parka kolayca ulaşıp faydalanabiliyor. TEM otoyolunda seyreden araçlar Dilovası ve Hereke’den çıkış yaparak parka ulaşılabiliyorlar.