Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Büyükşehir sahilleri temizliyor

Tarih: 22 Ağustos, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hem Karadeniz hem de Marmara Denizi’nde bulunana sahilleri temizliyor. Büyükşehir Belediyesi, yazın 1 milyondan fazla insanın günü birlik ziyaret ettiği Kandıra sahilleri ile Marmara Denizi sahillerini temizlemek için özel bir ekip kuruldu. Sahil temizleme timi periyodik olarak 70 kilometre uzunluğundaki Kandıra sahillerini ve Körfez’e kıyısı olan tüm sahilleri temizliyor.

SAHİL TEMİZLEME TİMİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra ilçesi sınırlarında bulunan sahillerinde temizlik işlerini sorunsuz yürütmek için toplam 40 adet temizlik personeli görevlendirdi. Bunun yanında 2 adet özel olarak dizayn edilmiş kum temizleme makinesi ve 1 adet damperli kamyonetle sahillere bırakılan atıklar periyodik olarak toplanıyor. 2012 deniz sezonu boyunca Kandıra İlçesindeki sahillerde her gün sabah ve akşam olmak üzere 2 defa sahil temizliği yapılacak.

KIYILARDA TEMİZLİK VAR

Yaz sezonu boyunca 1 milyondan fazla günü birlik turistin ziyaret ettiği 70 kilometre uzunluğundaki Babalı, Dikili, Tuzağzı, Cebeci, Kefken, Kovanağzı, Kumcağız, Kerpe, Sarısu, Seyrek, Bağırganlı sahilleri ile Körfez Kirazlıyalı, ile Başiskele, Kavaklı, İhsaniye, Karamürsel, Dereköy, Ereğli, Ulaşlı, Halıdere, Derince, Yarımca, Tavşancıl sahilleri de periyodik olarak kum eleme ve temizlik işleri devam edecek.