Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’in tarım çalışmaları sonuç verdi

Tarih: 2 Ağustos, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı AB ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığına bağlı Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şefliği’nin ortak çalışmalarıyla tarımda reform hareketi sonuç verdi. ‘Kocaeli’de Tarımsal Sulama Yöntemlerinin Modernizasyonu’ projesi kapsamında Kandıra Döngelli Köyü’nde kurulan serada yetiştirilen ürünler Büyükşehir yetkililerini ve çiftçiyi memnun etti.

SERADA ÜRÜNLER YETİŞTİ

Kandıra’nın Döngelli Köyü’nde seraları dolaşan Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turan ve ekibi serada yetiştirilen domates, biber, salatalık vb. doğal ürünleri incelediler. Mevsimine göre farklı ürünler yetiştirilecek olan serada Büyükşehir’in ziraat mühendisleri çiftçilere tarım ve sulama yöntemleri konusunda uygulamalı eğitim vermeye devam edecek. Proje kapsamında 283 çiftçiye ziraat mühendisleri tarafından eğitim verildi. Bu yıl sayının 350’ye çıkacağı tahmin ediliyor.

MEVSİME GÖRE SEBZE YETİŞECEK

Öte yandan seraya ilave olarak kurulan bahçelerde hicaz narı, Trabzon hurması ve mevsimine göre çeşitli sebzeler yetiştirilecek. Proje sahasındaki incelemelerini tamamlayan yetkililer, Kandıralı çiftçiler için eğitim ve proje desteklerini sürdüreceklerini belirttiler.