Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Başiskele Sahil Parkı’nda iftar keyfi

Tarih: 2 Ağustos, 2012
a a a

Ramazan Ayı’nda Kocaelililer oruçlarını açmak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kent halkını denizle buluşturduğu sahil parklarını tercih ediyor. 2 kilometrelik sahil şeridinde uzanan Başiskele Sahili de vatandaşların sıklıkla uğradığı mekân haline geldi. Aileleri ile birlikte yemeklerini alıp çimenler üzerinde oruçlarını açmanın zevkini yaşayan Kocaelililer sahil parkını doldurdu.

İFTAR MEKÂNI OLDU

On bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nda Kocaelililer sıcak havanın da etkisi ile oruçlarını açık havada açmayı tercih ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kent halkına kazandırdığı 100 bin metre kare alana sahip Başiskele Sahil Parkı da vatandaşların açık havada iftar keyfini yaşadığı gözde mekân oldu. İftar saatinden önce sahil parkına aileleri ile gelen Kocaelililer yeşil ile mavinin buluştuğu Başiskele Sahil Parkı’nda gönüllerince dinlenme imkânı buluyor.

40 BİN METREKARE YEŞİL ALANI VAR

Çocuk oyun grupları, spor alanları, yürüyüş yolları, kafeterya gibi alanları ile her kesime hitap eden Başiskele Sahil Parkı’nda iftar vaktini bekleyen aileler oruçlarını deniz manzaralı parkta açma imkânı buluyor. Temiz havada, çimenler üzerinde oruçlarını hep beraber açan vatandaşlar iftar sonrası 40 bin metrekare yeşil alana sahip sahil parkında güzel vakit geçirme imkânı buldu.

BULUNMAZ BİR NİMET

Oruçlarını muhteşem manzara eşliğinde açan aileler sıklıkla Başsikele Sahil Parkı’na geldiklerini ifade ederek Ramazan’dan önce de vakitlerini değerlendirmek için buraya geldiklerini aktardı. Aileler Başiskele Sahil Parkı’nın kendileri için bulunmaz bir nimet olduğunu kaydederek sıcakların kavurduğu Ramazan Ayında, iftarlarını açık havada açmanın zevkini yaşadıkları için çok mutlu olduklarını belirtti.