Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Nusretiye meyve bahçesine döndü

Tarih: 1 Ağustos, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarımın geliştirilmesine yönelik köylerde uyguladığı çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Özellikle meyve bahçelerinin çokluğu ile bilinen Nusretiye Köyü’nde su kanalı projesi hayata geçirildi. Bölgeye gerçekleştirilen kapalı sistem su kanalı çalışması ile bahçeler meyvelerle doldu.

BAHÇELER YEŞERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Köye Hizmet Şube Müdürlüğü Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şefliği tarafından hayata geçirilen su kanalı projesi bölgede meyvecilik ve tarımla uğraşan vatandaşlara büyük kolaylık sağladı. Daha önce içme suyu ve diğer alternatiflerle bahçelerini sulayan Nusretiyeli Köylüler yapılan su kanalları sayesinde her gün yeteri kadar bahçelerini sulama imkânı buldu. Bahçelerindeki sulama imkânlarının arttığı Nusretiyeliler bu yaz meyve ağaçlarında her zamankinden daha fazla verim aldı.

SULAMA SIKINTISI YOK

Geçimini meyvecilik ile sağlayan Nusretiyeli Soner Yıldız da yapılan hizmetten dolayı çok mutlu. Yıldız, daha önce sulama sıkıntısından dolayı meyvelerini sıklıkla sulayamadıklarını belirterek, “Büyükşehir Belediyesinin yaptığı su kanalları ile istediğimiz an ağaçlarımızı sulayabiliyoruz. Bu şekilde meyve ağaçlarımız susuz kalmadı. Meyvelerimizin kalitesi arttı” dedi.

ZAHMET ÇEKMİYORUZ

Yine aynı bölgede meyvecilik yapan Hüseyin Dizdaroğlu ve Murat Cebe de yapılan hizmetten memnuniyet duyan isimlerden. Dizdaroğlu ve Cebe daha önce sağlıklı bir sulama sistemlerinin olmadığını ifade ederek artık sorunlarının bittiğini ifade etti. Önceleri kazma küreklerle suları büyük zahmetlerle bahçelerine getirebildiklerini kaydeden bölge sakinleri Büyükşehir Belediyesi sayesinde bu zahmetlerden kurtulduklarını kaydetti.