Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

tuncayturetken@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Yapım Şube Müdürlüğü

Dilovası sahil parkına kavuştu

Tarih: 21 Haziran, 2012
a a a

Körfez kıyılarını sahil parklarıyla güzelleştirerek vatandaşların hizmetine sunan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Dilovası’na da yemyeşil bir park kazandırdı. Tavşancıl sahilinde yapılan çalışmalarla sahil şeridi park haline getirildi. 35 dönümlük dev bir alana kurulan park şimdiden vatandaşların gözde mekanı oldu.

D-100’ÜN YANI BAŞINDA

Parkta oluşturulan spor alanlarında ter atarken parkı uç kısmındaki kumsal alanda denize girmek mümkün. Çocuk oyun gruplarının da bulunduğu parkta yürüyüşler sonrası dinlenebilmek için kamelyalar yer alıyor. Bol miktarda ağaç ve çimlerle yeşillendirilen park Tavşancılın en cazip yeri olmaya aday. D-100 karayolunun hemen yanındaki sahil şeridinde yapılan park, İstanbul’dan İzmit’e ve diğer illere yolculuk yapan vatandaşların da uğrak yeri haline geldi.

GENİŞ SPOR ALANLARI

Tavşancıl sahil parkıyla birlikte Kocaeli’ye bir büyük park daha kazandırıldı. Parkın sahil kenarında 5 metre genişliğinde 600 metre uzunluğunda yürüyüş yolu yer alıyor. Parkta 2 adet çocuk oyun grubu ve fitnees alanı bulunuyor. Parkta 44x20 ebadındaki futbol sahası spor imkanı sunuyor. 14x26 ebadındaki basketbol sahası ve üçlü potalı basket sahası da parktaki sportif aktiviteleri zenginleştiriyor.

YÜRÜYÜŞ YOLU VE MEYDAN

Sahili çeşitli sosyal alanlarla renklendiren Büyükşehir Belediyesi, parkta konserler gibi aktivitelerin düzenlenebileceği 900 metrekarelik bir de meydan oluşturdu. Parka vatandaşların dinlenebilmeleri için 4 adet yay pergole, 4 adet kare pergole, 2 adet sekizgen pergole kuruldu. Parkı içinden geçen 450 metre uzunluğundaki yürüyüş yolu sabah ve akşam yürüyüşlerinde ideal bir güzergâh olacak. Gece aydınlatmasının yer aldığı parkta 50 araçlık otopark da yer bulunuyor.