Park Bahçeler Bakım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

fatihozkaraaslan@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Bakım Şube Müdürlüğü

Kandıra Cebeci Sahili’ne 2. Etap

Tarih: 21 Şubat, 2014
a a a

Gerçekleştirdiği sahil düzenleme çalışmalarıyla Kocaeli’nde Karadeniz kıyılarının cazibesini arttıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, halkın faydalanabileceği sahil şeridini daha da genişletiyor. Kerpe, Kefken, Kovanağzı ve Cebeci’de yapılan sahil düzenlemeleriyle bölge yaz aylarının vazgeçilmez mekanlar oldu. Büyükşehir Belediyesi Cebeci’de yapacağı ikinci etap çalışmasıyla sahili sosyal donatı alanlarıyla daha da renklendirecek.

42 DÖNÜM ALANA KURULACAK

Toplam 42 dönüm alanda gerçekleşecek çalışmanın içerisinde pek çok aktivite alanı yer alacak. Proje kapsamında 610 metre yürüyüş yolu yapılacak. Projenin içerinde bulunacak kanalların üzerine 2 adet çelik köprü yerleştirilecek. Projede 200 metrekare alana sahip çocuk oyun alanı ve üçlü basketbol sahası bulunacak.

AKTİVİTE ALANLARI

Projede ayrıca kamelyalar,tuvalet, çevre çiti KOSKEM çevre düzenlemesi yapılacak. Osmanlı çeşmesinin yer alacağı çalışmada, kamp alanı, otopark, plaj futbol tesisi de bulunacak. Lunapark alanı ve kayık çekek yeri ile seyir terası projede yer alan uygulamalar arasında.

İHALE’YE 4 FİRMA TEKLİF VERDİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi söz konusu çalışma için ihale gerçekleştirdi. Park Bahçeler ve Yeşil Alanlar Dairesi tarafından yapılan ihaleye 4 teklif geldi. En yüksek teklif 1 milyon 870 bin lira ile Ay-Taş İnşaat‘tan gelirken, en düşük teklifi 1 milyon 601 bin lira ile Köşem Yapı verdi.

Firmalar

Teklifler

Köşem İnşaat

1 milyon 601 bin TL

Nur İnşaat

1 milyon 666 bin TL

Neveser İnşaat

1milyon 780 bin TL

AY-TAŞ İnşaat

1 milyon 870 bin TL