Park Bahçeler Bakım Şube Müdürlüğü

0262 325 60 91

fatihozkaraaslan@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Park Bahçeler Bakım Şube Müdürlüğü

4 mahalleye 40 dönümlük park

Tarih: 7 Kasım, 2013
a a a

Gültepe, Turgut, Tüysüzler ve Fatih Mahallelerinde yaşayan vatandaşlara rahat bir nefes aldıran Miralay Mümtaz Mesire Alanı’nın tanıtım programı gerçekleştirildi. Programda konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Mesire alanının adını burada yaşayan vatandaşlar koyacak” dedi.

BAŞKANLAR PENALTI ATTI

Mahalle muhtarları da vadi boyunca uzanan mesire alanı için YEŞİLVADİ adının kullanılmasını teklif etti. Tanıtım programı sonunda futbol sahasında miniklerin maçını izleyen Başkan Karaosmanoğlu ve Başkan Doğan, penaltı atarken kısa paslaşmalar yaptı.

MİRALAY MÜMTAZ CADDESİ BOYUNCA

Kentin kuzey güney yönü için önemli bir cadde olan ve aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi’ne ulaşımı da kolaylaştıran Miralay Mümtaz Caddesi geçtiğimiz yıl tamamlanmıştı. Cadde boyunca uzanan vadide çalışmalar başlatan Büyükşehir Belediyesi, mezbelelik olarak duran bu alanı iki futbol sahası olan muhteşem bir mesire alanına dönüştürdü.

KATILIM YOĞUNDU

Miralay Mümtaz Mesire Alanı için düzenlenen tanıtım programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, AK Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, Turgut Mahalle Muhtarı Muhittin Sevil, Gültepe Mahalle Muhtarı Yusuf Çevik ve çok sayıda davetli katıldı.

PLANLI VE PROGRAMLI ÇALIŞIYORUZ

Kocaeli’nin yaşanabilir bir hale gelmesi için çalışmalar yaptıklarını söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Yaptığımız çalışmalarla daha sağlıklı bir kentte daha onurlu bir şekilde yaşıyoruz. Planlı ve programlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yarınlarımız daha da güzel olacak” dedi. Mesire alanı çevresindeki evlerin de boyandığı takdirde daha güzel bir görüntü oluşacağını ifade den Başkan Karaosmanoğlu, “Buraları kullanın. Burada diktiğimiz ağaçlar büyüyecek ve burası adeta bir orman haline gelecek” diye konuştu.

BAŞKANA YENİ SOYADI: YEŞİLOSMANOĞLU

Çevreye çok önem verdiğini ve çevre çalışmalarını yakından takip ettiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Bana soyadını Yeşilosmanoğlu olarak değiştir diyenler var. 7/24 çalışmalarımız aralıksız olarak devam ediyor. Rüyamda dahi bu çalışmaları görüyorum.

HALKIMIZIN İSTEDİĞİ OLACAK

Mesire alanının çok kötü durumda olduğunu hatırlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Kısmen kamulaştırma yaptık ve ortaya bu eser çıktı. Kamulaştırmayı da karşılıklı rıza ile yaptık. Şunu bilin ki rızanız olmadan hiçbir şekilde kamulaştırma yapmayacağız. Halkımızın mutlaka rızası olacak. Bu mesire alanının adını da halkımız koyacak” şeklinde konuştu.

BURADA ÇOK SIKINTI ÇEKTİK

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, yapılan çalışmalardan memnun olduğunu söyleyerek, “Buradan defalarca hem yürüyerek hem de arabayla geçtik. Bazen geçemedik bile. Bir yığın sıkıntılar çektik. Sabır biraz acı olur ama meyvesi de tatlı olur şimdi meyvesini yeme zamanı geldi. Bunların hepsi kafa yorarak oldu. Biz sizinle yatıp sizinle kalkıyoruz. Bu civarda bizde çok önemli çalışmalar yaptık. Yolları kısaltmak için Gültepe’ye 22 tane merdiven yaptık” dedi.

AĞAÇLANDIRMA YAPILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin Gültepe Mahallesi’nde yaptığı Miralay Mümtaz Mesire Alanı tamamlandı. Miralay Mümtaz Caddesi çevresinde oluşturulan mesire alanı bölgeye yeni bir soluk getirdi. Yaklaşık 40 dönüm alan üzerine kurulan mesire alanında ağaçlandırma çalışmaları da tamamlandı.

İKİ FUTBOL SAHASI YER ALIYOR

Çocuk oyun grubu yerleştirilen mesire alanında iki futbol sahası da yapıldı. Mesire alanının ortasından geçen kanal üzerine geçişler için küçük köprücükler yerleştirildi.

40 DÖNÜM ALANDA

Fatih, Tüysüzler, Turgut ve Gültepe Mahallerinin birleştiği noktada yer alan Miralay Mümtaz Mesire Alanı bölgenin cazibe merkezi olacak. Gültepe otoyol viyadüğünün üst kısmından başlayan mesire alanı aşağıya doğru uzanan 40 dönümlük alanda yapıldı. Mesire alanında çocuk oyun grupları, futbol sahası kamelyalar, gölgelikler ve banklar da yer alıyor. Yürüyüş yolları ve otopark da bulunan mesire alanında pek çok çeşit binlerce ağaç yer alıyor.