Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

“Ramazan paylaşmaktır, yetimin başını okşamaktır”

Tarih: 11 Mayıs, 2019
a a a

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kızılay Gebze Şube Başkanı Oya Tuncel, TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar Korkmaz, Gebze Bilecikliler Dernek Başkanı Ali Bilir, Gebze İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı İbrahim Aracı, Kentin Kadınları Platformu Başkanı Tuba Şensoy ile Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası Rizeliler Dernek Başkanı İsmail Kurt, Gebze Platformu üyeleri ve yönetimlerini ayrı ayrı makamında konuk etti. “Kocaeli, Anadolu’nun bir özetidir” diyerek konuklarına nazik ziyaretleri için teşekkür eden Başkan Büyükakın, Ramazan ayı vesilesiyle yardımlaşmanın ve paylaşmanın önemine dikkat çekti.

“RAMAZAN AYI BÜYÜK BİR FIRSAT”
Sivil toplum kuruluşlarının varlık sebepleri arasında olan paylaşmanın Kocaeli’deki seviyesinin daha da artması gereğine vurgu yapan Başkan Büyükakın, “Sosyal dayanışmanın en güzel işlendiği kentin Kocaeli olmasını istiyoruz. Bu noktada devletimizin kurumları başta olmak üzere, STK’larımız ve yerel yönetimler sahada uyum içerisinde çalışması çok önemlidir” açıklamasını yaptı. Kentin zenginlikleri ve kazanımlarının paylaşılmasında Ramazan ayının büyük bir fırsat olduğunu da sözlerine ekleyen Büyükakın, “Gariplerin ve yetimlerin elinden tutmak, az veya çok demeden ihtiyaç sahiplerinin yarasına merhem olmak hepimizin görevidir. STK’lar başta olmak üzere her kurum bu konuda etkin bir çalışma yapmalıdır. Unutmayalım ki, Ramazan paylaşmaktır, yetimin başını okşamaktır” dedi.

“ÜZERİMİZE DÜŞEN TÜM ÖDEVLERİ YERİNE GETİRECEĞİZ”
Gebze İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Başkanı İbrahim Aracı ve TÜMSİAD Gebze Şube Başkanı Ensar Korkmaz ile yönetimleriyle olan birlikteliğinde üretim ve yatırımın sürmesi konularına eğilen Başkan Büyükakın, “İş dünyamızın beklentilerine dönük her daim adım atacak, yeni pazarların ve iş alanlarının bulunması için gereken neyse yapacağız. Büyükşehir Belediyesi olarak nasıl vatandaşımızın hizmetine koşuyorsak, iş dünyasının bizden beklentilerine de cevap vereceğiz. Bu konuda üzerimize düşen tüm ödevleri yerine getireceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım