Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

STK’lara önem veriyoruz

Tarih: 25 Nisan, 2014
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, 2014 Türk Dünyası Kültür Başkenti Kazan’daki programa katılmak için Tataristan’a gitti. Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Başkanı olarak açılış programına katılacak olan Başkan Karaosmanoğlu, Tataristan yolculuğu öncesi sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle Gebze’deki makamında bir araya geldi.

KENT HAYATI İÇİN STK’LAR ÖNEMLİ

Sivil toplum kuruluşu (STK) temsilcilerini ağırlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, STK’ların kent hayatında önemli bir yer tuttuğunu söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, Cem Vakfı Gebze Şube Başkanı Teslim Yıldız, Gebze Bakkallar, Bayiler ve Büfeler Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Secaettin Aydın, Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Nasrettin Bavaş, Kocaeli Sinoplular Derneği Başkanı Bahattin Demircan ve yönetimlerini ağırladı.

STM’LERİN SAYISI ARTACAK

STK’lara önem verdiğini vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, sivil toplumun ihtiyaçlarını karşılamak için çok sayıda çalışma yaptıklarını belirtti. Özellikle dernek merkezi tutacak imkanı olmayan dernekler için hem İzmit’te hem de Gebze’de Sivil Toplum Merkezi oluşturduklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, bu merkezleri çoğaltacaklarını ifade etti.

ÖZAK VEKALET EDECEK

Öte yandan Başkan Karaosmanoğlu’nun Tataristan’da bulunduğu süre içerisinde Başkan Vekili Zekeriya Özak vekalet edecek.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım