Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Balıkesir Kocaeli’yi model alacak

Tarih: 1 Nisan, 2014
a a a
Balıkesir Kocaeli'yi model alacak

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ahmet Edip Uğur, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti. Balıkesir Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın da katıldığı ziyarette Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ersin Yazıcı ve Genel Sekreter Yardımcıları Dr. Tahir Büyükakın ve Ercan Yazıcı, İSU Genel Müdürü İlhan Bayram ile Başkan Danışmanı Ömer Polat da hazır bulundu.

KOCAELİ’Yİ ÖRNEK ALDIK

Balıkesir’in il sınırlarında büyükşehir haline geldiğini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, seçimler öncesinde de Kocaeli’ye gelerek bilgi aldıklarını söyledi. 30 Mart’ta sandıktan çıkan sonuca göre başkan olduğunu belirten Uğur, “Başkanlığımız kesinleştikten sonra ilk olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etmeye karar verdik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni kendimize model olarak görüyoruz. Buradan alacağımız tecrübe ile Balıkesirimize daha iyi himzet edeceğimize inanıyoruz” dedi.

TECRÜBE EDİNDİK

“Dersimize çok iyi çalıştık” diyen Başkan Uğur, “Örnekleri inceledik. Kocaeli’de tecrübe edindik. Gerek Fen İşleri gerek İSU ve gerekse diğer birimlerden oldukça faydalandık. Seçim döneminde de edindiğimiz bu bilgileri, tecrübeleri halkımıza anlatarak bizi seçmelerini istedik. Çok şükür halkımız da bizden yana tercih kullandı” ifadelerini kullandı.

HER KONUDA YARDIMA HAZIRIZ

Belediyeciliğin fedakarlık gerektirdiğini söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise “Her konuda yardıma hazırız” dedi. Öncelikle donanımlı bir kadro kurulmasını tavsiye eden Başkan Karaosmanoğlu, “Kentin tamamının büyükşehir olması büyük avantaj. Biz her konuda elimizden gelen yardımı yapmaya her zaman hazırırız” ifadelerini kullandı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım