Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Umuttepe’ye Yaşlı Tıbbi Bakım Merkezi

Tarih: 7 Ocak, 2014
a a a

Kocaeli’ye Yaşlı Tıbbi Bakım Merkezi kazandırmak için Kocaeli Üniversitesi, Koruma Klor Alkali San. ve Tic. A.Ş., Koruma Temizlik A.Ş. ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile protokol imzalandı.

BÜYÜKŞEHİR’DE PROTOKOL TÖRENİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi VIP Salonu’nda yapılan protokol törenine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Ş. Komsuoğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Mustafa Çöpoğlu, Koruma Klor Alkali San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı V. İbrahim Aracı ve Başkan Yardımcısı Şükrü Kemal Aracı, Kent Konseyi Başkanı Dr. İbrahim Kahraman ve Aracı ailesi katıldı.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE

Protokol, Başkan Karaosmanoğlu, rektör Komsuoğlu ve işadamı İbrahim Aracı arasında imzalandı. Başkan Karaosmanoğlu, “iki yıldır üzerinde konuştuğumuz bir konuydu. Arayış içindeydik. Projelendirdik, yer tespiti yaptık. Bunu yapacak bir kahraman arıyorduk. Aracı ailesi bu işe talip oldu. Biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız’dedi. Merkezin Tıp Fakültesi’ne yakın bir yerde yapılacak olmasının da büyük avantaj sağlayacağını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Türkiye’ye örnek olacak bir çalışma”diye konuştu.

YAŞLILARIN REFAH İÇİN

Rektör Komsuoğlu ise Başkan Karaosmanoğlu’na desteği için teşekkürlerini sundu. Merkezin bir huzur evi ya da yaşlı bakım evi olmadığını söyleyen rektör Komsuoğlu, “Medikal desteğe ihtiyacı olan evde bakılması mümkün olmayan yaşlı hastalarımız bu merkezden yararlanacak. Medeni ve modern bir yer olacağı kanaatindeyim. Yaşlılarımız refah içinde olacak”ifadesini kullandı.

HİÇ DÜŞÜNMEDEN EVET DEDİK

Annesinin adına bir okul ya benzeri bir kurum yaptırma isteğinde olduğunu kaydeden işadamı İbrahim Aracı da “İbrahim Başkanımız bize bu projeyi açıkladı. Hiç düşünmeden evet dedim. Proje çalışmaları da bitti. En kısa zamanda çalışmalara başlayıp tamamlayacağız”bilgisini verdi.

UMUTTEPE KAMPÜSÜ’NDE

Protokol kapsamında tıbbi bakıma ihtiyaç duyan yaşlı hastaların bakım ve sağlık ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Umuttepe Kampüsü Batı Yerleşkesi’nde Yaşlı Tıbbi Bakım Merkezi inşa edilecek. Koruma şirketler grubu tarafından yapılacak olan merkez, Kocaeli Üniversitesi’ne devredilecek. Merkezin tıbbi bakım ve destek çalışmaları üniversite tarafından yürütülecek.

MERKEZİN İSMİ RAHMETLİ ANNE ARACI

Merkeze; İbrahim Aracı’nın annesi Semahat Aracı’nın adı ve verilecek ve bu isim değiştirilmeyecek. Bakım Merkezinde Aracı ailesi mensupları için bir özel oda kontenjanı ayrılacak. Üniversite ise merkezin kurulma amacına ve ihtiyaçlarına uygun mefruşat, malzeme, teknik ve idari personelin temin ve tahsis edilmesini sağlayacak.

BÜYÜKŞEHİR’DEN DESTEK

Büyükşehir Belediyesi bakım merkezinin usulüne uygun olarak inşası için gerekli tüm imar / iskân izinlerini ve gerekli diğer tüm izin ve onayları ihtiyaç sahiplerine bedelsiz sunacak. Ayrıca inşaat için gerekli yol, su, elektrik, altyapı, kanalizasyon, telefon, internet, su, doğalgaz gibi hizmetlerin getirilmesine de yardımcı olacak.

DANIŞMA VE YÜRÜTME KURULU

Semahat Aracı Yaşlı Tıbbi Bakım Merkezi için Danışma ve Yürütme Kurulu da oluşturuldu. Kurulda; Başkan Karaosmanoğlu, KOÜ Rektörü Prof. Komsuoğlu, işadamı İbrahim Aracı ve Şükrü Aracı ile Kent Konseyi Başkanı Kahraman yer alıyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım