Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Bakan Işık’tan Başkana ziyaret

Tarih: 27 Aralık, 2013
a a a

Hükümetin bakanlık kadrolarında yaptığı değişiklikle Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini Kocaeli milletvekili Nihat Ergün’den devralan milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti.

İLK ZİYARETİ KOCAELİ’YE

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda yapılan devir teslim töreniyle görevini devralan Bakan Işık’ın ilk ziyareti milletvekilliğini yaptığı Kocaeli’ye oldu. Bakan Işık, temasları kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu makamında ziyaret etti.

ONURLU BİR YÜRÜYÜŞÜMÜZ VAR

Başkan Karaosmanoğlu Kocaeli milletvekili Nihat Ergün’ün bakanlığı döneminde Kocaeli’ye çok büyük katkılar sağladığını söyleyerek “Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na Fikri Işık getirildi. Kendisine başarılar diliyorum. Allah yol açıklığı versin. Kocaeli için büyük bir sevinçtir. Bilim ve teknoloji alanında Allahın izniyle yolumuza devam edeceğiz”dedi. Bakanlık ve başkanlıkların hizmet yerleri olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu “Amacımız milletimize hizmet etmek. Onurlu bir yürüyüşümüz var. Millet kendine geldi. Paramız para oldu. Sağlıklı şehirlerde yaşıyoruz. Emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz”diye konuştu.

BİLİME 40 MİLYON LİRALIK YATIRIM

Bilim Merkezi’ne de değinen Başkan Karaosmanoğlu “Sekapark alanında yaklaşık 40 milyon liralık yatırımla bilim merkezi yapıyoruz. Birkaç aya kadar açılışını yapacağız. Bilim merkezlerini çok önemsiyoruz. Teknoloji kulüplerimiz var. Bilişim Vadisi de Kocaeli için çok önemli. Kocaeli’nin ve Türkiye’nin önünü açacak önemli bir projedir. Kocaeli’nin bilim ve teknolojide Türkiye’ye model kent olması yolunda çalışmalarımıza devam edeceğiz.”ifadelerini kullandı.

KARAOSMANOĞLU BELEDİYECİLİKTE BİR EFSANEDİR

Sıcak karşılamadan dolayı memnun olduğunu belirten Bakan Işık ise “Kocaeli’de çok güçlü bir teşkilat yapısının olduğunu kaydederek “Kocaeli belediyecilik açısından Türkiye’nin önde gelen belediyelerinden biri. Teşkilat başkan yardımcılığı yaptığım dönemde 47 ilin teşkilatına baktım. İbrahim Karaosmanoğlu belediyecilikte bir efsanedir”dedi.

KOCAELİ’DE BÜYÜK DEĞİŞİM VAR

Kocaeli’nde 10 yıl öncesine göre büyük bir değişim yaşandığını vurgulayan Bakan Işık, “Bu kentte yaşayan insanlar bu değişimi görüyor. Kocaeli bu anlamda Türkiye’ye bir ekol oldu”dedi. Sekapark’ta bilim merkezi kurulmasının kendileri için de büyük önem taşıdığını söyleyen Bakan Işık, “Bu ülke geleceğini garanti altına alacaksa gençlerini mutlaka bilim aşığı altında yetiştirmek zorundadır. Kocaeli Büyükşehir’in de eğitime verdiği desteği iyi biliyoruz”dedi.

İSLAM BİLGİNLERİ VE İSLAM BİLİMLERİ BÖLÜMÜ

Sekapark’ta yapımı süren bilim merkezine İslam bilginleri ve İslam bilimlerini içeren bir bölüm koyulması önerisinde bulunan Bakan ışık, “ Bugün İslam bilginlerine ait olan birçok buluş maalesef dış ülkelere transfer edilmiş. Bizim gençlerimiz bunların asıl sahiplerinin kim olduğunu bilirlerse çok daha özgüvenli yetişirler. Beyin gücünün beyin göçüne dönmemesi için en önemli yatırım bilişime yapılandır. Bilim Vadimizi de kamulaştırmayla ilgili problemlerimizi çözdükten sonra bir an önce gerçekleştirilmesi için gereğini yapacağız”dedi. Başkan Karaosmanoğlu Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür ederek sözlerini bitirdi. Ziyaretin başında Büyükşehir’in anı defterini imzalayan Bakan Işık’a Başkan Karaosmanoğlu da bakır fincan takımı hediye etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım