Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Dernekler eğitim yuvası olmalıdır

Tarih: 22 Kasım, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Erzurumlular Federasyonu Başkanı Tekin Dursun, Dilovası Ağrılılar Derneği Başkanı Ömer Yıldırım ile Kocaeli Sinop Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Irmak ve yönetimlerini kabul etti. Büyükşehir’in Gebze’deki hizmet binasında gerçekleşen ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, hemşeri derneklerinin eğitim yuvası olması gerektiğini söyledi.

HEMŞERİ DERNEKLERİNDEN ZİYARET

Gebze Erzurumlular Federasyonu Başkanı Tekin Dursun, Dilovası Ağrılılar Derneği Başkanı Ömer Yıldırım ile Kocaeli Sinop Dernekler Federasyonu Başkanı İbrahim Irmak ve yönetim kurulu üyeleri, Başkan Karaosmanoğlu’nu ayrı ayrı ziyaret etti. Dernek temsilcileri, Başkan Karaosmanoğlu’na Kocaeli, Gebze ve Dilovası’na yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

STM SICAK BİR YUVADIR

Hemşeri derneklerinin kültürlerin yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasındaki önemine değinen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Hemşeri derneklerimize ayrı bir önem veriyoruz. İzmit’te hayata geçirdiğimiz Sivil Toplum Merkezi (STM), çok sayıda derneğimize sıcak bir yuva oluşturuyor. Gebze’de STK’lara ev sahipliği yapacak benzer bir çalışmanın içindeyiz. Hemşeri derneklerimiz kültürlerin yaşatıldığı, gelecek nesillere aktarıldığı birer eğitim yuvası olmalıdır’’ ifadesini kullandı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım