Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Ş. Urfa’da Kocaeli modelini anlattı

Tarih: 6 Ekim, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle Şanlıurfa Siyaset Akademisi’nde ders verdi. Yerel seçimlerin ardından Büyükşehir olmaya hazırlanan Şanlıurfa’da tecrübe paylaşımında bulunan Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir modelinde Kocaeli örneğini anlattı.

ŞANLIURFA SİYASET AKADEMİSİ

Başkan Karaosmanoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nin görevlendirmesiyle Şanlıurfa’da düzenlenen Siyaset Akademisi’nde tecrübe paylaşımında bulundu. Şanlıurfa Belediye Başkanı A. Eşref Fakıbaba ile AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Yusuf Eğilmez ve partililer tarafından karşılanan Başkan Karaosmanoğlu’na Başkan Danışmanı Ömer Polat eşlik etti.

DERTLERE DERMAN OLUYORUZ

Şanlıurfalıların yoğun ilgisiyle karşılanan Başkan Karaosmanoğlu, yaklaşık 2 saat süren ders boyunca Büyükşehir modelinde Kocaeli örneğini görsel materyaller eşliğinde anlattı. Siyaset Akademisi’ne katılan Şanlıurfalıların soluksuz takip ettiği ve sık sık not aldığı konuşmasında Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Siyaset çözüm üretmek, dertlere derman olmak, sorunlara çare bulmak için yapılır. Siyaseti halkımıza, milletimize, ülkemize ve şehirlerimize sahip çıkmak için yapıyoruz’’ dedi.

ŞANLIURFA ÇOK GELİŞMİŞ

Başkan Karaosmanoğlu, Siyaset Akademisi öğrencilerinin yanı sıra 2014 yılındaki yerel seçimlerin ardından Büyükşehir olacak Şanlıurfa’daki ilçe belediye başkanlarının da yakından takip ettiği dersin sonunda izleyenlerden gelen soruları yanıtladı. Şanlıurfa’yı çok beğendiğini, çok gelişmiş ve çok değişmiş bulduğunu söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir olmasının ardından bu hizmetlerin kent geneline yayılacağına inandığına da değindi. Başkan Karaosmanoğlu, dersin ardından Çalışınca Oluyor kitabını imzaladı.

KENTTE İNCELEME YAPTI

Başkan Karaosmanoğlu, programın ardından Şanlıurfa Belediye Başkanı Fakıbaba ve AK Parti İl Başkanı Eğilmez ile birlikte şehirde yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Özellikle kentsel dönüşüm alanlarını dolaşan Başkan Karaosmanoğlu, çalışmalarla ilgili Fakıbaba’dan bilgi aldı. Başkan Karaosmanoğlu, Şanlıurfa’nın en önemli tarihi mekanlarından olan Balıklıgöl’ü de ziyaret etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım