Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Özel çocuklar bizim canımızdır

Tarih: 17 Eylül, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Zihinsel Engelliler Yenidoğan Özel Eğitim Okulu öğrencileriyle Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi Nezahat Çini’yi kabul etti. Kendisini ziyaret eden çocuklarla yakından ilgilenen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Özel çocuklar bizim canımızdır. Onların mutluluğu, toplumda kendilerine bir yer bulabilmesi, sosyal hayata katılabilmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz’’ dedi.

YENİDOĞAN ÖZEL EĞİTİM OKULU

Zihinsel Engelliler Yenidoğan Özel Eğitim Okulu öğrencileriyle Kent Konseyi Kadın Meclisi üyesi Nezahat Çini, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Okulun 2009 yılında kurulan spor kulübünün elde ettiği başarılar hakkında Başkan Karaosmanoğlu’na bilgi veren Çini, ‘’Özel çocuklarımızın sosyal hayata katılımlarını ve kendilerine olan öz güvenlerini kazanmalarını sağlamak için çalışıyoruz. 13 farklı branşta spor yapmalarını temin ediyoruz. Ailelerin desteği de bizim için çok önemli’’ ifadesini kullandı.

BAŞKAN’A ŞARKILAR SÖYLEDİLER

Ziyarete katılan özel çocuklar Can Babalık, Alperen Kılıçarslan ve Baha Bugan, Başkan Karaosmanoğlu’na şarkılar söyledi, şiirler okudu. Ziyaretten çok memnun kalan ve özel çocuklara yakın ilgi gösteren Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Özel çocuklarımızı çok seviyoruz ve onlara değer veriyoruz. Onların sosyal hayata katılımlarını sağlamak amacıyla Büyükşehir olarak önemli projeler geliştiriyoruz. Spor, özel çocuklarımızın hayata katılmalarını sağlamakta önemli bir anahtardır’’ şeklinde konuştu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım