Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

‘’Alo İtfaiye, ben Başkan’’

Tarih: 9 Ağustos, 2013
a a a
‘'Alo İtfaiye, ben Başkan''

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, belediyenin Ramazan Bayramı’nda nöbet tutan zabıta ve itfaiye ekiplerini dolaştı. Ramazan’da çalışan personelin bayramını kutlayan Başkan Karaosmanoğlu, 110 İtfaiye’nin de telefonunu çevirdi. Telefonda Başkan Karaosmanoğlu ile konuşan itfaiye personeli hem heyecanlandı, hem de çok mutlu oldu.

NÖBETÇİ EKİPLERLE BAYRAMLAŞMA

Başkan Karaosmanoğlu, Ramazan Bayramı’nda Kocaeli halkının huzuru ve mutluluğu için 24 saat görev başında kalan Büyükşehir’in nöbetçi ekiplerini ziyaret etti. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’nın fuar içindeki merkezini ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nı ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu, nöbetçi ekiplerin Ramazan Bayramı’nı kutladı.

BAŞKAN ALO 110’U ARADI

Zabıta Daire Başkanlığı’na konuk olan Başkan Karaosmanoğlu, nöbetçi personelle bayramlaştıktan sonra bayram boyunca yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Bu arada kendi telefonundan Alo İtfaiye’nin 110 numaralı telefonunu çeviren Başkan Karaosmanoğlu, nöbet başındaki itfaiye personeliyle konuştu. Kendisini tanıtan Başkan Karaosmanoğlu’nun sesini duyunca hem heyecanlanan, hem de mutlu olan itfaiye haber merkezi, kendisine gelen son bir ihbarla ilgili bilgi verdi.

EKİPLERİ YANGINA YÖNLENDİRDİ

İtfaiye haber merkezi Başkan Karaosmanoğlu’na otoban kenarındaki çalılık alanda bir yangın ihbarı bulunduğunu ve vatandaşların yoğun olarak telefon ettiği bilgisini verdi. Bunun üzerine itfaiye ekiplerini derhal yangın mahalline yönlendiren Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye genelinde son günlerde çıkan orman yangınlarından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, Kocaeli’nde bir çalının bile yanmasının kendilerini çok üzeceğini ifade etti.

KOCAELİ HALKININ HİZMETKARIYIZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yılın 365 günü 24 saat Kocaeli halkının hizmetinde olduğunu ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Büyükşehir Belediyesi olarak Kocaeli halkının hizmetkarıyız. Halkımızın güzel, huzurlu, mutlu bir bayram geçirmesi için ekiplerimiz iş başında. Bir bayram gününde Kocaeli halkı için fedakarca çalışan tüm personelimizin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyorum’’ dedi.

BÜYÜKŞEHİR BAYRAMDA GÖREV BAŞINDA

Öte yandan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı boyunca vatandaşların huzuru için teyakkuzda olacak. Olası olumsuzluklara müdahale edebilmek için bayram boyunca görev başında olacak ekipler, acil durumlarda vatandaşların imdadına yetişecek. BAYRAMDA 24 SAAT MESAİ Ramazan Bayramı’nın huzurlu ve sorunsuz bir ortamda yaşanabilmesi amacı ile Büyükşehir Belediyesi nöbetçi ekipler oluşturdu. Ekipler ambulans ihtiyacı ve yangın tehlikelerine karşı görev yapacak, su ve kanalizasyon arızalarına da anında müdahale edecek. İtfaiye ve Mezarlıklar Müdürlüğü, bayram boyunca mesai yapacak ve zabıta denetimleri aralıksız sürecek. ULAŞIM VE AMBULANS Ambulans ihtiyacı için Büyükşehir Ambulans Nakil Hizmetleri ve ulaşımla ilgili Ulaşım Daire Başkanlığı bayram boyunca da 24 saat boyunca görev yapacak. Vatandaşlar Büyükşehir Çağrı Merkezi numarası 444 11 41’i arayarak ambulans ihtiyaçlarını ve ulaşımla ilgili sorun ve taleplerini iletebilecek. BÜYÜKŞEHİR ÇAĞRI NUMARALARI Bayram süresince hizmet verecek olan Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı birimler ve telefonları şöyle: Alo Zabıta 153, İtfaiye 110, Su Arıza 185, Kanalizasyon Arıza 185, Mezarlıklar Müdürlüğü 188, Büyükşehir Çağrı Merkezi 444 11 41.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım