Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Kırım heyetinden sıcak ziyaret

Tarih: 25 Haziran, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve TDBB Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ukrayna Kırım Özerk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Aziz Abdullayev’i sıcak bir atmosferde misafir etti. Kırım halkının selamlarını getirdiğini ifade eden konuk Başbakan Yardımcısı Abdullayev, ‘’Türkiye’de ve Kocaeli’de Kırım’a örnek olacak çok güzel çalışmalar var’’ dedi.

KIRIM HALKINDAN SELAM GETİRDİ

Ukrayna Kırım Özerk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Aziz Abdullayev ile beraberindeki heyet, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. İlk olarak Büyükşehir Şeref Defteri’ni imzalayan Başbakan Yardımcısı Abdullayev, Türkiye’ye ve Kocaeli’ne Kırım halkının sevgilerini ve selamlarını getirdiğini söyledi. Kırım heyetine Kocaeli Kırım Tatarları Derneği Başkanı İbrahim Aracı eşlik etti.

KIRIM’A YATIRIM DAVETİ

Türkiye ile ilişkilerin gelişmesine büyük önem verdiklerini söyleyen konuk Başbakan Yardımcısı Abdullayev, Kocaeli’ndeki iş adamlarını Kırım’a yatırım yapmaya davet etti, Kırım’da kurulacak Organize Sanayi Bölgesi için Türk iş adamlarının desteğini beklediklerini belirtti. Kocaeli’nde ziyaret ettiği Sekapark’a hayran kaldığını vurgulayan Abdullayev, ‘’Kırım’da çok sayıda liman bulunuyor. Bu ziyaretimizde Kocaeli’ndeki limanları ve sanayi bölgelerini de inceleme imkanımız oldu. Kocaeli’nde çok güzel işler yapıldığını gördük’’ ifadesini kullandı.

TDBB’YE ÜYELİK ÇAĞRISI

Başbakan Yardımcısı Abdullayev ve beraberindeki heyeti Kocaeli’nde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Hem Kocaeli olarak, hem de Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) olarak, Kırım’a ayrı bir önem veriyoruz. Kırım halkının mutluluğu ve huzuru, gelişmişliği bizim için çok önemlidir. Kırım’daki kardeşlerimiz her konuda yardımcı olmaya hazırız’’ şeklinde konuştu. Heyet, Kırım’dan bir şehrin de TDBB’ye üye olmasını arzu ettiklerini söyledi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım