Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

Başkan’a Libya heyetinden ziyaret

Tarih: 11 Mart, 2013
a a a
Başkan'a Libya heyetinden ziyaret

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Libya’nın Beyda şehri Şeyh Ömer Muhtar Üniversitesi Rektörü İbrahim Griyani ve meclis başkan vekili Musa Muhtar ile beraberindeki heyeti kabul etti. Başkan Karaosmanoğlu, Libya heyetini Kocaeli’nde misafir etmekten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

ÖMER MUHTAR REKTÖRÜ

Libya’nın Beyda şehri Şeyh Ömer Muhtar Üniversitesi Rektörü İbrahim Griyani ve meclis başkan vekili Musa Muhtar ile beraberindeki heyet, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Libya’nin Beyda şehrine yönelik Başkan Karaosmanoğlu’na bilgi veren heyet, kendilerini misafir etmesinden dolayı teşekkür etti.

OSMANLI SEVGİSİ SÜRÜYOR

Libya’nın Beyda şehrinde yaşayan halkın Osmanlı’ya olan yakınlığı ve sevgisinin de dile getirildiği ziyarette kentte Osmanlı eserlerinin geçmiş yönetimler tarafından tahrip edildiği, ancak halkın gönlünden Osmanlı sevgisinin silinmediği vurgulandı. Libya’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da yönelik halkta büyük bir sevgi ve saygının bulunduğu ifade edildi.

TÜRKİYE-LİBYA İLİŞKİLERİ

Beyda’dan gelen heyete ‘’Hoş geldiniz’’ dileklerini ileten Başkan Karaosmanoğlu, adaşı olan rektör İbrahim Griyani ile beraberindeki heyeti Kocaeli’nde misafir etmekten duyduğu memnuniyeti aktardı. Ziyarette Kocaeli’ne yönelik misafirlerine bilgi aktaran Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye-Libya ilişkilerinin gelişmesine katkı sunmaya hazır olduklarını söyledi.

KARDEŞ ŞEHİR ANLAŞMASI

Ziyarette her iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesi açısından Kocaeli ile Beyda arasında kardeş şehir anlaşmasının da hayata geçirilebileceği vurgulandı. Başkan Karaosmanoğlu, Türkiye’nin de desteğiyle Libya’nın yaşadığı acıları geride bırakacağına ve gelişeceğine inandığını aktardı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım