Özel Kalem Müdürlüğü

0262 318 10 00

serhancatal@kocaeli.bel.tr

Kosova’nın Türk Bakanı’ndan ziyaret

Tarih: 14 Ekim, 2012
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kosova’nın Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar’ı konuk etti. Kosova’nın Türk Bakanı Yağcılar ile beraberindeki heyeti misafir eden Başkan Karaosmanoğlu, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KOSOVA KAMU YÖNETİMİ BAKANI

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ile beraberindeki heyet, Başkan Karaosmanoğlu’nu Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda ziyaret etti. Ziyarette Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter Yardımcıları Tahir Büyükakın ve Mustafa Çöpoğlu da hazır bulundu. Büyükşehir Şeref Defteri’ni imzalayan konuk bakan Yağcılar’a, Başkan Karaosmanoğlu tarafından işlemeli bir vazo hediye edildi.

KOCAELİ VE TDBB’YE TEŞEKKÜR

Başkan Karaosmanoğlu’nun aynı zamanda Türk Dünyası Belediyeler Birliği(TDBB) Başkanı olduğunu da hatırlatan Bakan Yağcılar, ‘’Destekleriniz için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ve TDBB’ye teşekkür ediyoruz. Türk dünyasının bir parçası olarak birbirimize sahip çıkmalıyız, birlik ve beraberliğimizi gelecek nesillere taşımalıyız’’ dedi.

TÜRK MİLLETVEKİLLERİ VAR

Kosova’nın genel yapısına yönelik bilgi aktaran Bakan Yağcılar, kendisinin 4 dönemdir milletvekili olduğunu ve iki dönemdir bakanlık yaptığını ifade etti. Bakan Yağcılar, mecliste kendisiyle birlikte üç Türk milletvekilinin bulunduğunu ve belediyelerde temsilcileri olduğunu dile getirdi. Kosova’da Osmanlı’dan gelen gelenek ve göreneklerin devam ettiğini söyleyen Bakan Yağcılar, Türkiye’nin son yıllarda kendilerine gösterdiği ilgiden memnuniyet duyduklarını söyledi.

KOSOVA-MAKEDONYA ZİYARETİ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve devletin ilgili kurumlarının Türk dünyasıyla yakından ilgilendiğini ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisi olarak önümüzdeki günlerde Kosova-Makedonya ziyareti düzenleyeceklerini aktardı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım