Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı

0262 318 31 98

lutfiefil@kocaeli.bel.tr

Kandıra Seyitaliler köy okulu yenileniyor

Tarih: 12 Mart, 2020
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü, Kandıra ilçesi Seyitaliler Mahallesi’nde bulunan atıl durumdaki eski köy okulunu yeniliyor. Yenilenen köy okulu vatandaşlara sosyal tesis olarak hizmet verecek.

ESKİ KÖY OKULU YENİLENİYOR
Kocaeli’nin her noktasına hizmet hamlesini sürdüren Büyükşehir Belediyesi, köyleri modern görünüme kavuşturmak için yürüttüğü çalışmalarına devam ediyor. Muhtarlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri ile yürütülen çalışmalar sayesinde, özellikle köylerin ortak kullanım alanlarında yapılması gereken bütün hizmetler tek tek hayata geçiriliyor. Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerdeki ortak alanların onarımı ve inşasını gerçekleştiriyor.

KÖY KONAĞI OLACAK
Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü’nce Kandıra İlçesi Seyitaliler Mahallesi’nde bulunan atıl durumdaki eski köy okulu yenileniyor. 125 metrekarelik bina yapımı tamamlandığında köy konağı olarak vatandaşlara hizmet verecek. Bir odası muhtarlık binası olarak kullanılacak binanın diğer odaları mahalle halkına hizmet verecek.

YAKINDA HİZMETE AÇILACAK
Çatısı onarılan binanın kaba inşaatı tamamlandı. Eski okul binasının çevresi perde beton ile kapatıldı. Binada bulunmayan lavabo Büyükşehir Belediyesi ekiplerince binaya eklendi. Tüm malzeme ve işçiliği Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanan bina için 15 tabaka çesan demir, 1.5 ton çimento, 80 m2 kalebodur fayans, 1 metreküp lambri, 9 adet pwc kapı ve pencere, 3 galon iç cephe boyası kullanıldı.