Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı

0262 318 31 98

lutfiefil@kocaeli.bel.tr

Muhtarlarla yapılan istişare toplantıları çok verimli geçiyor

Tarih: 19 Aralık, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanlığı tarafından kent genelinde muhtarlarla istişare toplantıları gerçekleştirildi. Toplantılarda Daire Başkanı Lütfi Efil, Muhtarlıklar Şube Müdürü Ufuk Atabay ve muhtarlar hazır bulundu. Muhtarlarla yapılan istişare toplantılarının azami şekilde verimli geçtiği ifade edildi.

MUHTAR BİLGİ SİSTEMİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından muhtarların istekleri ve önerilerini dinlemek amacıyla yapılan toplantılar kent genelinde gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Gölcük, Karamürsel, Dilovası, Gebze, Çayırova, Darıcalı muhtarlarla bir araya gelindi. Toplantılarda muhtarlar arasında koordinasyonun daha iyi sağlanması ve iletişimin sağlıklı yürümesi için oluşturulan Muhtar İrtibat Birimi tanıtıldı. Muhtarların taleplerini 24 saat boyunca kesintisiz olarak iletebilmeleri, iş ve işlemlerin hangi aşamada olduğunu öğrenmeleri için oluşturulan hat hakkında bilgi verildi.

HEP BİRLİKTE ÇALIŞMALIYIZ

Toplantıya katılan muhtarlar bilgilendirmenin ardından Kocaeli Bilim Merkezi ve SEKA Kağıt Müzesi’ni ziyaret etti. Özellikle Kağıt Müzesinde geçmişe yolculuk yapan muhtarlar, bu alana hayran kaldı. Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Dairesi Başkanı Lütfi Efil, ‘’Bizler sizlerin istek ve taleplerini karşılamak ve ilgili yerlere iletmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sizlerle koordineli bir şekilde çalışmak ve sorunlarınızı çözmek bizim asli görevimiz. Toplantılarımızın bu kapsamda hayırlı olmasını diliyorum. Katılım gösterdiğiniz için de sizlere teşekkür ediyorum‘’ diye konuştu.