Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı

0262 318 31 98

lutfiefil@kocaeli.bel.tr

Kandıra muhtarları ile istişare toplantısı

Tarih: 14 Aralık, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki köylere daha iyi hizmetler üretmek için muhtarlarla istişare toplantıları yapıyor. Bu kapsamdaki ilk toplantı Kandıralı muhtarlarla gerçekleştirildi. Yaklaşık 90 muhtarın katıldığı toplantıda taleplerin daha hızlı neticelendirilmesi için yeni oluşturulan “Muhtar İrtibat Birimi” ve ‘’Bölge Sorumluları” tanıtıldı.

HİZMETLERİ KOORDİNELİ YÜRÜTMEK İÇİN

Büyükşehir Belediyesi kent merkezlerinde hizmetlerin köylerde de olması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Büyükşehir Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanlığı, bu kapsamda köylerdeki yapılacak çalışmaların daha sağlıklı ve koordineli yapılması için muhtarlarla istişare toplantıları düzenliyor.

TOPLANTILARIN İLKİ KANDIRA’DA

İstişare toplantılarının ilki Kandıralı muhtarlarla gerçekleştirildi. Büyükşehir Muhtarlıklar ve Sivil Toplum Kuruluşları Daire Başkanı Lütfi Etil ve şube müdürlerinin yer aldığı toplantıya Kandıra muhtarları ilgi gösterdi.

MUHTAR İRTİBAT BİRİMİ OLUŞTURULDU

Yapılan toplantıda muhtarlar arasında koordinasyonun daha iyi karşılanması ve iletişimin sağlıklı yürümesi için oluşturulan Muhtar İrtibat Birimi tanıtıldı. Muhtarların taleplerini 24 saat boyunca kesintisiz olarak iletebilmeleri, iş ve işlemlerin hangi aşamada olduğunu öğrenmeleri için oluşturuldu.

TALEPLERİN DAHA HIZLI KARŞILANMASI İÇİN

Büyükşehir Belediyesinin köy ve mahallelerde yaptığı hizmetlerin konuşulduğu toplantıda konuşan Efil, “Muhtarlarımızla koordinasyonu sağlayarak bütçe imkanları doğrultusunda özellikle öncelikli ve acil talepleri değerlendiriyoruz. Bizler muhtarlarımızla sürekli olarak koordinasyonu sağlıyoruz. Bizim elimizde olan hizmetleri anında gerçekleştiriyoruz, diğer birimlere yönlendirilmesi gereken işleri de zaman kaybetmeden yönlendiriyoruz Bu ay içerisinde tüm muhtarlarımızla ilçe istişare toplantılarının tamamlayacağız ” dedi.