Müdahale Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

kadirkokturk@kocaeli.bel.tr

AFKOM’dan AKOM’a ziyaret

Tarih: 18 Temmuz, 2008
a a a
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye daire Başkanlığı Afet Koordinasyon Şube Müdürlüğü’nde (AFKOM) yaklaşık 2 aydan beri staj görevlerini sürdüren ayrıca hafta sonları Kerpe, Kumcağız, Cebeci sahillerinde Hayat Kurtarma Timi ile birlikte gönüllü cankurtaranlık yapan Çanakkale18 Mart Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü öğrencileri, İtfaiye Daire Başkanlığının düzenlediği bir organizasyonla İstanbul Afet Koordinasyon Merkezi AKOM’u ziyaret etti.
ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

AFKOM Şube Sorumlusu Jeofizik Mühendisi Muhammet Yılmaz ile birlikte AKOM’u ziyaret eden öğrencilere AKOM yetkilisi Murat Türel Türk tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantı esnasında AKOM birimleri gezen ve çalışma şekilleri hakkında bilgi alan geleceğin acil yardım ve afet yönetimi uzmanları AKOM yetkililerine işleyiş hakkında sorular yöneltti.
TANITIM BROŞÜRLERİ

Türkiye’nin ilk Acil Yardım ve Afet Yönetimi öğrencilerini misafir eden İstanbul AKOM yetkilileri geziden memnun kaldıklarını belirtirken öğrencilere acil yardım ve kurtarma faaliyetlerini anlatan broşür ve tanıtım CD’leri verdi.