Müdahale Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

kadirkokturk@kocaeli.bel.tr

Dokuz köye daha su tankeri

Tarih: 26 Şubat, 2014
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nca köylere olası yangınlara ilk müdahale için su tankerleri verildi. 2012 yılında başlatılan uygulama ile bugüne kadar su tankeri verilen köy sayısı 29 oldu.

KÖYLERE TESLİM EDİLDİ

Kandıra’nın Beylerbeyi, Bollu, Akçabeyli, Pirceler ve Teksen, Gölcük’ün Ayvazpınar, İzmit’in Kurtdere, Karamürsel’in Kızderbent ve Körfez’in Sevindikli köylerine su tankeri verildi. Tankerler düzenlenen toplantıyla köy muhtarlarına teslim edildi. Toplantıya İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara’nın yanı sıra ve müdürleri de katıldı.

İLK MÜDAHALEDE ÖNEM TAŞIYACAK

İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara köylere verilen 3’er tonluk pompalı römork su tankerlerinin yangınlara ilk müdahalede önemli yeri olacağını söyledi. Kara “Tankerlerin kullanımı noktasında köylülere eğitim de veriyoruz. Traktör miliyle çalışan tankerler köylerde hayati önem taşıyacak. Traktörü olan herkes tankeri çalıştırıp yangına müdahale edebilecek” dedi.

MUHTARLAR MEMNUN

Karamürsel Kızderbent Köyü Muhtarı Mehmet Türkkent de “Köyümüz Karamürsel’e 27 kilometre, il merkezine 65 kilometre mesafede bulunuyor. Daha önce belde olmasından ötürü köyümüzde itfaiye teşkilatımız vardı. Köy statüsüne geçince itfaiye birimi Yalakdere’ye taşındı. Kızderbent Kocaeli’nin en uzak köyü olduğundan dolayı böyle bir su tankerine ihtyacımız olduğunu belirttik. Bugün bize tankerlerimiz telim edildi. Büyükşehir Belediyesi’nin tüm yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi. Gölcük Ayvazpınar Köyü Muhtarı Ali Keskin “Köyümüzden il merkezine ulaşım 34 kilometre, ilçe merkezine 17 kilometre. Köyümüze Gölcük’ün en uzak köyü olmasından dolayı böyle bir hizmet verilmesi halkımız için mutluluk. Acil durumlarda itfaiyemiz Gölcük’ten gelene kadar ilk müdahale amacıyla su tankerimizi kullanacağız “ şeklinde konuştu.