Müdahale Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

kadirkokturk@kocaeli.bel.tr

İtfaiyecilerden Başkan’a ziyaret

Tarih: 3 Eylül, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İtfaiye Daire Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü personelini kabul etti. Büyükşehir’in bölgede modern, donanımlı ve güçlü bir itfaiye teşkilatına sahip olduğuna dikkat çeken Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Yangına hızlı, anında ve etkili müdahalenin yanı sıra yangınların önlenmesine yönelik tedbirleri zamanında almak büyük önem taşımaktadır. Yangının çıkmadan önlenmesi çok önemlidir’’ dedi.

İTFAİYE PERSONELİ ZİYARET

İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz ile şube personeli, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette yer alan proje denetim görevlisi mühendisler, Başkan Karaosmanoğlu’na fabrika, okullar, hastaneler, iş yerleri ve büyük inşaatların projelendirme aşamasından başlayan yangın önleme çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.

İTFAİYECİLİK AŞK İSTER

İtfaiyeciliğin inanç, sevgi ve fedakarlıkla yapılması gerektiğini söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’İtfaiyecilik inanç ister, aşk ister, sevda ister. Hedefimiz Türkiye’nin gözbebeği olan Kocaeli İtfaiyesi’ni, dünyada örnek bir hale getirmek olacaktır. Denetime ve eğitime her şeyden önce önem vermeliyiz. İtfaiye, bizim en başarılı, en önemli birimlerimizden biridir. Araç gereç parkı olarak, Türkiye’nin en güçlü filosuna sahibiz. Eğitimli ve genç kardeşlerimizin görev başında olması bizim için büyük önem taşımaktadır. Hedefimiz dünyanın en modern teşkilatı olmaktır’’ ifadesini kullandı.