Müdahale Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

kadirkokturk@kocaeli.bel.tr

Uzak köylere portatif itfaiye aracı

Tarih: 23 Ağustos, 2013
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kent merkezilerine uzak 10 köye daha, olası bir yangın tehlikesinde ilk müdahalede bulunabilmek için pompalı su tankeri ulaştırdı. İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından verilen tankerler, traktör akasına monte edilen ve 3 ton su kapasitesine sahip.

GÖNÜLLÜ İTFAİYECİLER KULLANACAK

Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Kocaeli İtfaiyesi vatandaşların can ve mal güvenliği için hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda merkeze uzak köylerin itfaiye ekiplerinin gelene kadar yangına ilk müdahalede bulunmasını sağlayacak portatif tanker yardımları gerçekleştiriliyor. Köylerdeki eğitim alan gönüllü itfaiyecilerin kullanacağı su tankerleri ile yangının büyümesi engellenmiş oluyor.

10 KÖYE DAHA VERİLDİ

Önceki gün merkeze uzak 10 köye daha pompalı su tankeri ulaştırıldı. Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Hizmet Binası’nda gerçekleşen törende verilen tankerleri köy muhtarları aldı. Önemli bir sorunu çözecek tankerler Kandıra İlçesi’nden Akçaova, Kaymaz Erikli, Ahmet Hacılar, Karamürsel İlçesi’nden Kızderbent, Kartepe İlçesi’nden Serinlik, Avluburun, İzmit İlçesi’nden Zeytinburnu, Kulmahmut, Başiskele İlçesi’nden Servetiye Camii, Gölcük İlçesi’nden Nüzhetiye ve Derince İlçesi’nden Kaşıkçı Köylerine verildi.

YANGININ BÜYÜMESİ ÖNLENECEK

Tankerlerin tesliminde Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, Müdahale Şube Müdürü Kadir Köktürk, Önleme ve Eğitim Şube Müdürü Salih Palaz, AFKOM Şube Müdürü Ömer İslamoğlu da hazır bulundu. Daire Başkanı Doğan Kara su tankerlerinin uzak köylerin yangına ilk müdahalesini sağlayacağını, itfaiye ekiplerinin gelişine kadar yangının büyümesini engelleyeceğinin altını çizdi. Kara, portatif itfaiye su tankerlerinin diğer uzak köylere dağıtımının devam edeceğini de sözlerine ekledi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Köy muhtarları kendilerine merkezden uzak bir konumda oldukları için ekipler gelene kadar kendi çabaları ile yangına müdahalede bulunduklarını ifade etti. Temin edilen portatif itfaiye aracı ile olası tehlikelerin önüne geçebileceklerini söyleyerek Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.