Müdahale Şube Müdürlüğü

0262 335 21 24

0262 335 21 25

kadirkokturk@kocaeli.bel.tr

KOBİTEM, Makedon itfaiyecilere de eğitim verdi

Tarih: 7 Mart, 2011
a a a

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen itfaiyeci eğitim programlarının 6’ıncı grup sertifikaları da verildi. Türkiye’nin çeşitli belediyelerinden 25 ve Makedonya’dan 5 itfaiyecinin katılımıyla gerçekleştirilen temel itfaiyecilik eğitimlerinin 6’ıncısı sona erdi. Teorik ve pratik eğitimlerini tamamlayan 30 itfaiye eri, Sekapark Otel’de düzenlenen programla sertifikalarını aldı. Sertifikalarını alan erlere tam takım yangından koruyucu elbise hediye edildi.

30 İTFAİYE ERİNE SERTİFİKA

Sertifika programına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Osman Ayvazoğlu, şube müdürleri, birim amirleri ve sertifika almaya hak kazanan 30 itfaiye eri katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, programda yaptığı konuşmada itfaiye erlerine öğrenme sürecinde ev sahipliği yaptıklarından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

İTFAİYECİ KÖTÜ GÜN DOSTUDUR

Genel Sekreter Yardımcısı Çöpoğlu, itfaiye erlerinin aldıkları eğitimle ülkenin her yerinde başarılı hizmetler vereceklerine inandığını ifade etti. Genel Sekreter Çöpoğlu, “İtfaiyeciler insanların kötü gün dostudur. İtfaiyeci en kötü anlarda dahi kendinden önce başkalarının canının düşünür “ dedi. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Çöpoğlu, itfaiyecileri eğitime gönderen belediye başkanlarına da teşekkür etti.

TOPLAM 150 KİŞİYE EĞİTİM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 6’ıncı grupla birlikte bugüne kadar Türkiye’nin çeşitli illerinden ve yurt dışından gelen toplam 150 itfaiyeciye Temel İtfaiyecilik Eğitimi sertifikası verdi. Eğitimler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nin (KOBİTEM) Uluslararası Fuar Merkezi’ndeki uygulama platformunda gerçekleştirildi. Gruba İtfaiye Daire Başkanlığı’nın uzman personeli tarafından tam teçhizatla, yüksek ısı yayan alevler içinde eğitim verildi. Ekip, flashover simülatöründe 750 derece ısıda gerçek yangın ortamını gördü.