Meclis Şube Müdürlüğü

0262 318 13 12

0262 318 13 14

nizamsen@kocaeli.bel.tr

Yazı İşleri Platformu Karamürsel’de toplandı

Tarih: 29 Nisan, 2011
a a a
Yazı İşleri Platformu Karamürsel'de toplandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli’deki 12 İlçe Belediye Yazı İşleri Müdürleri’nin oluşturduğu ‘Kocaeli Yazı İşleri Platformu’ toplantısı Karamürsel Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı.

YAZI İŞLERİ MÜDÜRLERİ KATILDI

Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Kadir Erol ile Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesine bağlı Meclis, Yazı İşleri, Arşiv, Encümen Müdürleri ve İlçe Belediyelerinin Yazı İşleri Müdürleri katıldı. Büyükşehir Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Kadir Erol’un başkanlığında yapılan toplantıda, ağırlıklı olarak, 2010 Yılına ait Kesin Hesabın 2011 Mayıs ayı Meclis toplantısında nasıl karara bağlanacağı üzerinde görüşüldü. Ayrıca toplantıda Belediye Meclislerinin 2011 Nisan ayı toplantısında görüştüğü konular ve meclislerin çalışmasıyla ilgili uygulamalar üzerinde duruldu.

DEĞİŞİKLİK ÖNERİLERİ SUNULACAK

Kocaeli Yazı İşleri Platformu toplantısında yapılan görüşmeler sonucunda 5393 Sayılı Belediye Kanunun Belediye Encümeni başlıklı 33. Maddesinin (a) ve (b) bentlerinde değişiklik yapılmasıyla ilgili İçişleri Bakanlığına ve Türkiye Belediyeler Birliği’ne değişiklik önerisi sunulması yönünde karar alındı. Katılımcılar tarafından yazı işleri çalışmalarında büyükşehir ve ilçe belediyeleri arasındaki uygulama birliği, yardımlaşma ve koordinasyonun sağlanması için platform toplantılarının yararı dile getirildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım